reklama
 
 

O víkendu bude sněžit, teploty se udrží okolo nuly. V noci udeří i osmistupňový mráz

3. 1. 2019 10:56
O víkendu se dočkáme zatažené oblohy a na většině území bude sněžit. Teploty se udrží okolo bodu mrazu. Nejchladněji bude v pondělí v noci, kdy na východě republiky rtuť teploměru klesne až k minus osmi stupňům Celsia. Denní teploty okolo nuly a sněhové přeháňky by měly vydržet i v příštím pracovním týdnu, až do páteční půlnoci platí výstraha před sněhovými jazyky.

Ve čtvrtek bude postupně zatažená až oblačná obloha a na většině území bude sněžit. Večer bude oblačnosti a srážek ubývat. Teploty se budou pohybovat od minus 4 do 0 stupňů Celsia. V polohách nad 600 metrů se budou tvořit sněhové jazyky, nad 800 metrů i závěje.

V pátek bude oblačná obloha a místy se objeví sněhové přeháňky. Postupně bude od severozápadu zataženo a sněžení. K večeru se v polohách pod 500 metrů vyskytne déšť se sněhem nebo déšť. Rtuť teploměru přes den se bude pohybovat od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci teploty klesnou i k minus 8 stupňům. Ve vyšších polohách se mohou tvořit sněhové jazyky.

Sobota přinese převážně zataženou oblohu, déšť se sněhem nebo sněžení. V polohách pod 600 metrů bude pršet. Na horách budou srážky vydatnější. Denní teploty vystoupají na 1 až 5 stupňů Celsia. V noci rtuť teploměru neklesne pod minus 2 stupně.

Neděle přinese opět zataženou až oblačnou oblohu, místy se objeví sněhové přeháňky. Na západě Čech bude v polohách nad 600 metrů sněžit. Přes den naměříme od minus 2 do 2 stupňů Celsia, na západě bude ještě o 2 stupně víc.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude zatažená až oblačná a ojediněle bude sněžit. Na východě území bude přechodně i polojasno. V Čechách se v nižších polohách objeví déšť se sněhem nebo déšť. V Čechách se budou teploty přes den pohybovat od minus 2 do 2 stupňů, na východě a severovýchodě teploty klesnou až k minus 5 stupňům Celsia. V noci klesnou teploty v Čechách k minus 3 stupňům, na východě území až k minus 8 stupňům Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou opět zataženou až oblačnou oblohu, přechodně bude až polojasno. Postupně bude na většině území sněžit, v nižších polohách mohou být srážky smíšené nebo dešťové. Rtuť teploměru se přes den bude pohybovat od minus 1 do 3 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou k minus 5, na východě až k minus 8 stupňům Celsia.

autor: Domácí | 3. 1. 2019 10:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama