O víkendu bude okolo nuly, v noci teploty klesnou až na minus 9 stupňů. Řidiče potrápí mlha a náledí

Domácí Domácí
8. 2. 2018 15:48
Až do pátečních 18 hodin platí výstraha ČHMÚ před náledím v Jihočeském a Jihomoravském kraji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - O víkendu se přes den dočkáme teplot jen kolem nuly a ve vyšších polohách i sněhu. Až do pátečních 18 hodin také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím v Jihočeském a Jihomoravském kraji.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu, místy bude zataženo. Může se objevit slabé sněžení nebo mrznoucí mlhy. Teploty přes den se budou pohybovat od minus 1 do 3 stupňů Celsia.

V sobotu bude oblačná až zatažená obloha, místy bude polojasno. Na horách bude ojediněle sněžit. Přes den se teploty udrží mezi minus 1 až 3 stupni Celsia, při jasné noci klesnou až k minus 9 stupňům Celsia.

V neděli se opět dočkáme oblačné až zatažené, přechodně až polojasné oblohy. Výjimečně bude slabě sněžit. K večeru bude od západu sněžení přibývat, v polohách pod 300 metrů budu srážky dešťové. Rtuť teploměru se přes den bude pohybovat mezi 1 až 5 stupni Celsia.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude zatažená až oblačná. Místy se objeví sněžení, v polohách pod 300 metrů se objeví déšť. K večeru bude na severozápadě oblačnosti ubývat. Přes den naměříme 0 až 4 stupně Celsia. V noci teploty klesnou při déletrvající malé oblačnosti až na minus 9 stupňů.

V úterý můžeme očekávat polojasnou až oblačnou oblohu, k večeru v Čechách až jasnou oblohu. Teploty přes den se budou pohybovat od 1 do minus 3 stupňů Celsia. V noci klesnou až k minus 9 stupňům.

Další dny příštího týdne zpočátku přinesou polojasnou, postupně oblačnou až zataženou oblohu. Místy se objeví sněžení, ve středních a nižších polohách budou srážky dešťové nebo mrznoucí. Nejprve se teploty budou pohybovat od 0 do 4 stupňů, později vystoupají na 2 až 6 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Další zprávy