reklama
 
 

Namrzlé silnice a mlha komplikují situaci řidičům. Nejvíce nehod řeší policie v Libereckém kraji

Aktualizováno 23. 11. 2017 9:58
Kvůli námraze na silnicích řeší policisté od čtvrtečního rána řadu nehod. Situace je zatím nejhorší v Libereckém kraji. Policie nabádá řidiče na silnicích k velké opatrnosti.

Praha - Na řadě míst Česka po ránu namrzaly vozovky, auta na kluzkých silnicích často bourala. Na dálnici D6 se kvůli náledí srazilo devět aut a dálnice je za sjezdem na Sokolov a Loket ve směru na Karlovy Vary uzavřená. Policie musela uzavřít také úsek silnice I/14 v Liberci. Námraza tam byla tak silná, že se nedalo bezpečně projet. Silnice klouzaly zejména ve výše položených místech.

Nehoda na D6 se stala krátce před 8:00 a odstraňování následků potrvá do 10:00. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala nebylo nutné nikoho vyprostit, kvůli vyššímu počtu účastníků nehody hasiči na místo poslali evakuační autobus.

V Liberci bylo nutné uzavřít úsek silnice I/14 mezi kruhovým objezdem Kunratická a sjezdem na Vratislavice nad Nisou. Také tam uzavírka potrvá do 10:00. V noci v části Libereckého kraje mrzlo a místy dopravu komplikovala i mlha. Nehody se podle mluvčí policie Vlasty Suchánkové obešly bez zranění.

Na silnici D10 z Turnova na Mladou Boleslav se ráno staly dvě nehody a provoz byl omezený, provoz už je plně obnoven. Neprůjezdný zůstává jeden pruh na silnici 35 ve směru z Liberce na Rádelský mlýn - u Jeřmanic, kde kolem 7:00 ve svodidlech skončilo nejméně pět aut. Další auto na namrzlé silnici narazilo do svodidel na silnici 65 u Rádla nedaleko Jablonce nad Nisou. Dvě auta havarovala na silnici 9 ve Svoru na Českolipsku. Nehody se staly i v Jablonci nad Nisou či některých silnicích nižších tříd na Semilsku.

Čtyři lehčí zranění zaznamenali při nehodách na kluzkých silnicích policisté na Vysočině. Auta havarovala na Třebíčsku, Žďársku a Havlíčkobrodsku, nehod začalo přibývat po 05:00. Několik nehod způsobených námrazou policie řešila také na Rychnovsku. K opatrnosti nabádala policie i v Pardubickém kraji.

Silnice ráno namrzaly také ve Zlínském kraji. V Pozděchově na Vsetínsku hasiči zasahovali u havárie kamionu, který skončil v potoce. V Hrádku na Vlárské dráze, místní části Slavičína na Zlínsku, se osobní vůz při nehodě převrátil na střechu.

Podle grafů na webu Českého hydrometeorologického ústavu teploty na ránem klesly pod nulu téměř na všech měřicích stanicích. Největší mráz byl po 7:00 v Černé v Pošumaví, kde rtuť teploměru klesla pod minus pět stupňů Celsia.

autoři: ČTK, Domácí | 23. 11. 2017 7:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama