Na Ostravsku byla nezvykle teplá noc, teploty lámaly rekordy

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 11. 2014 13:30
Až šestnáct stupňů Celsia naměřili meteorologové v Ostravě-Mošnově a Třinci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ostrava - Lidé na Ostravsku zažili na listopad nezvykle teplou noc. Rtuť teploměru vystoupala v noci na dnešek až k šestnácti stupňům Celsia, na řadě míst Ostravska teploty neklesly pod patnáct stupňů, oznámil pracovník Českého hydrometeorologického ústavu Roman Volný.  

Například v Ostravě - Porubě byl překonán i dosavadní listopadový rekord pro nejvyšší teplotu v šestačtyřicetileté měřicí řadě. 

V Ostravě Mošnově a v Ropici u Třince meteorologové v noci naměřili 15,9 stupně Celsia, přitom dosud nejvyšší minimální teplota pro 6. listopad byla v Mošnově z roku 1992, a to 9,1 stupně Celsia. Dosavadní rekord pro dnešní den z Ropice činil 9,9 stupně z roku 2008.

V Ostravě - Porubě teploměr v noci na dnešek vystoupal na 14,5 stupně. "Překonán tak byl rekord z pohledu celého listopadu, nejvyšší minimální teplota byla zaznamenána 16. listopadu 2002, a to bylo 14,4 v Ostravě - Porubě," řekl Volný.

Nejvyšší minimální teplota pro 6. listopad byla v Porubě dosud z roku 2010, kdy bylo 8,6 stupně Celsia.

Na smogovou situaci samotné teplo nemá významný vliv, pouze se méně topí. Vzhledem k tomu, že na Ostravsku v posledních dnech hodně fouká, jsou rozptylové podmínky podle Volného ideální a smog region netíží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy