Podzim plný překvapení: Přinese zataženou oblohu i 16 °C

Domácí Domácí
3. 11. 2014 10:52
Přes týden nás čeká mrholení i nízká oblačnost, v místech, kde se vyjasní, ale naměříme až 16 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Podzimní "aprílové" počasí bude pokračovat i celý následující týden. Čeká nás tak sice zatažená obloha, mrholení a mlhy, ale také teploty, které by mohly atakovat i 16 °C. Nic se pak na charakteru počasí nezmění ani o víkendu.

pondělí bude zataženo, ojediněle se mohou přidat mlhy nebo mrholení. Teploty vystoupají na 12 až 16 °C, v místech s nízkou oblačností klesnou na 8 °C.

úterý bude zataženo, přidají se mlhy a mrholení. Odpoledne by se měla obloha ojediněle vyjasnit. V noci teploty klesnou k 7 až 3 °C, přes den naměříme 7 až 11 °C, při malé oblačnosti pak i 16 °C.

V noci naměříme až 2 °C

Ve středu bude polojasno až oblačno, místy zataženo, ojediněle se objeví také mlhy a mrholení. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru pak naměříme i 2 °C. Přes den teploty vystoupají na 9 až 13 °C, při jasnější obloze i k 16 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na východě pak dokonce i polojasno. Místy se může přidat mrholení nebo slabý déšť, ojedinělé také mlhy. V noci rtuť teploměru klesne k 10 až 6 °C, na západě ojediněle i 3 °C. Přes den pak naměříme 9 až 13 °C, místy, zejména na východě, i 16 °C.

Víkend pod mrakem

Také v pátek zůstane obloha zatažená a stejně jako v předchozích dnech se přidají mlhy a mrholení. V noci naměříme 10 až 6 °C, přes den 9 až 13 °C, na východě i 16 °C.

Nic by se na charakteru počasí nemělo změnit ani o víkendu, bude oblačno až zataženo, jen ojediněle pak polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou k 9 až 4 °C, přes den naměříme 9 až 14 °C, případně 16 °C.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Pozůstalým po civilistech zabitých při útoku USA v Kábulu omluva nestačí

Omluva nestačí, řekl v sobotu Afghánec Ímal Ahmadí, který při útoku americké armády v Kábulu přišel na konci srpna o deset příbuzných. Pentagon původně útok bezpilotního letadla vydával za akci proti autu s atentátníky, v pátek se ale omluvil a přiznal, že zemřelo deset civilistů. Mezi oběťmi útoku z 29. srpna byla i tříletá Ahmadího dcera. Z deseti mrtvých bylo sedm dětí.

Střela z bezpilotního letounu zasáhla auto Ahmadího bratra. Rodina požádala Washington, aby incident vyšetřil a aby byli potrestáni vojáci, kteří jsou za incident zodpovědní.

"Omluva nám nestačí, Spojené státy by měly najít toho, kdo to udělal," řekl Ahmadí. Rodina podle něj také bude požadovat finanční odškodné a převoz několika členů do jiné země, kterou Ahmadí ale neupřesnil.

Zabitý řidič a Ahmadího bratr pracoval delší dobu pro americkou humanitární organizaci. Americká média hned po útoku uváděla, že mrtví jsou civilisté a že nic nepodporuje tvrzení Pentagonu o tom, že v autě byly výbušniny. Raketa auto zasáhla, když řidič vjížděl na příjezdovou cestu k domu a děti se rozběhly řidiče přivítat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy