Jako na podzim: Víkend přinese déšť a maximálně 20 °C

Domácí Domácí
3. 9. 2015 12:03
Až do pondělí nás čeká střídavě zatažená obloha, občas přeháňky nebo déšť.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Konec prvního zářijového týdne už bude připomínat podzim. Čeká nás totiž zatažená obloha, občas přeháňky a teploty, které nepřesáhnou 23 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno. Postupně se obloha zatáhne, ojediněle se přidá déšť nebo přeháňky, na západě i bouřky. Později večer bude od jihu deště přibývat. Naměříme 19 až 23 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, v noci a ráno se přidá déšť nebo přeháňky. Na severozápadě budou srážky jen ojedinělé.

Během dne budou srážky od západu ustávat, přechodně bude i polojasno. V noci teploty klesnou k 15 až 11 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C.

Obloha se vyjasní

V sobotu bude oblačno až zataženo, na horách se místy, jinde ojediněle, objeví přeháňky. Na Moravě, ve Slezsku a v jižních Čechách můžeme čekat občasný déšť. Během dne budou srážky od západu ustávat a mraky se protrhají.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 14 do 10 °C, přes den naměříme 15 až 19 °C.

V neděli nás čeká proměnlivá a převážně velká oblačnost, na většině území s přeháňkami. Na horách budou srážky četnější. V noci teploty klesnou ke 12 až 8 °C, ty denní vystoupají k 13 až 17 °C.

Příští týden naměříme jen 17 °C

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se přidá občasný déšť nebo přeháňky, které budou na severu četnější. Nejnižší noční teploty klesnou k 11 až 7 °C, přes den naměříme 13 až 17 °C.

V dalších pracovních dnech bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo občasným deštěm.

Postupně bude oblačno až polojasno s ojedinělými přeháňkami. V noci teploty klesnou k 10 až 5 °C, přes den vystoupají k 13 až 18 °C, postupně až na 15 až 20 °C.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy