reklama
 
 

Silné bouřky s přívalovými dešti odpoledne zasáhnou Česko, varují meteorologové

29. 7. 2019 12:34
Silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm a případně i silným větrem a krupobitím se ve východní polovině Česka mohou ojediněle objevovat také v úterý. Český hydrometeorologický ústav rozšířil své předchozí upozornění. V pondělí očekává ojedinělou bouřkovou činnost na celém území republiky, přičemž nejsilnější má být odpoledne a večer.

Při bouřkách může místy napršet až kolem 45 milimetrů srážek a vítr může dosahovat v nárazech síly kolem 70 kilometrů v hodině. Obdobně intenzivní bouřky se vyskytnou v úterý i ve východní polovině Česka, v ranních a dopoledních hodinách ale bude bouřková činnost přechodně slabší, doplnili meteorologové.

Současně upozornili na to, že očekávaný přívalový déšť může rozvodnit malé toky nebo zatopit níže položená místa. Nárazy větru navíc mohou lámat větve a lidé by se podle meteorologů měli mít na pozoru také před padajícími nebo létajícími předměty a před kroupami a blesky.

⚠️VÝSTRAHA⚠️ Tato výstraha rozšiřuje předešlou výstrahu na silné bouřky v úterý (30. 7.) ve východní polovině ČR. ➡️Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková níže nad Balkánem, postupně nevýrazné tlakové pole. V pondělí (29. 7.) a v úterý (30. 7.) se mohou ojediněle vyskytovat silné bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami kolem 45 mm, ojediněle nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami. 🌩️Bouřková činnost bude nejsilnější odpoledne a večer.

Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne 29. July 2019

autor: ČTK | 29. 7. 2019 12:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama