Česko čeká teplý víkend, 17. listopadu bude až patnáct stupňů. Poté se znovu ochladí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 14. 11. 2019 11:46
Třicáté výročí startu sametové revoluce si Česko připomene za příznivých teplot. Po chladném začátku týdne se v pátek oteplí a během celého víkendu vydrží teploty mezi jedenácti a patnácti stupni Celsia. Příliš slunce si ale lidé neužijí, obloha zůstane většinou zatažená. Příští týden teploty opět klesnou. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ve čtvrtek se budou teploty v Čechách pohybovat mezi 2 a 6 stupni. Obloha bude polojasná, místy zatažená. Na Moravě a ve Slezsku bude tepleji, teploměr tam vyšplhá až k 9 stupňům a bude skoro jasno až polojasno.

V pátek by se podle meteorologů mělo výrazně oteplit. Na většině území bude polojasná obloha s nejvyššími denními teplotami mezi 10 a 14 stupni. Meteorologové ale varují před silným větrem, který ve východní části Čech v nárazech přechodně dosáhne rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině a může lámat větve a stromy a způsobit také menší škody na budovách.

Meteorologové tedy doporučují zajistit okna, dveře a volně uložené předměty venku. Turisté by měli omezit horské túry zejména v hřebenových partiích a řidiči by při jízdě měli dbát zvýšené opatrnosti.

V sobotu se mírně oteplí, nejvyšší denní teploty stoupnou na 11 až 15 stupňů, jen na západě republiky teploměr ukáže maximálně k 9 stupňům. Obloha bude nad celým územím převážně zatažená až oblačná. Místy se může vyskytnout i déšť.

Třicáté výročí začátku sametové revoluce Česko v neděli oslaví za příznivých teplot mezi 11 a 15 stupni. Obloha bude každopádně nadále převážně oblačná až zatažená a místy může také zapršet.

V pondělí se opět ochladí, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 7 a 11 stupni Celsia. Bude zataženo až oblačno s ojedinělými dešti.

Podobné počasí vydrží také po zbytek pracovního týdne. Nad většinou Česka bude nadále zataženo až oblačno, srážky se vyskytnou jen ojediněle. Denní teploty klesnou na 5 až 10 stupňů, jen na východě teploměr vyšplhá až k 13 stupňům.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy