reklama
 
 

Babí léto nekončí, Česko čeká v závěru týdne slunečné počasí a až 25 stupňů

11. 10. 2018 10:08
Po většinu týdne vydrží teploty kolem dvaceti stupňů, přeháňky přijdou jen ojediněle, předpovídají meteorologové z ČHMÚ.

Praha - Česko se po chladném přelomu září a října dočká teplot pohybujících se kolem dvaceti stupňů. Na Moravě a ve Slezsku může být ve čtvrtek a v pátek dokonce 25 stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek by měla po celý den vydržet jasná obloha. Na většině území se budou teploty pohybovat mezi 21 a 24 stupni, v Moravskoslezském kraji a středních a severních Čechách může být až 25 stupňů. Nejchladněji bude na Vysočině, kde meteorologové předpovídají 18 až 21 stupňů.

pátek bude opět jasno, na některých územích republiky místy polojasno. Nejvyšší denní teploty budou 18 až 22 stupňů, v Moravskoslezském kraji ale může teploměr vystoupat až na 25 stupňů.

Podobné počasí zavládne i v sobotu. Obloha by měla být jasná, místy skoro jasná. Teploty se budou na většině území pohybovat mezi 18 a 22 stupni.

Jasno bude i v neděli. Nejvyšší denní teploty dosáhnou v Česku 18 až 22 stupňů.

pondělí bude obloha většinou jasná až polojasná. Rtuť teploměru se zastaví mezi 17 a 21 stupni.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou mírné ochlazení, nejvyšší denní teploty meteorologové předpovídají na 15 až 20 stupňů. Jasná až polojasná obloha by ale měla vydržet.

autor: Domácí | 11. 10. 2018 10:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama