reklama
 
 

Babí léto končí. O víkendu se ochladí na 11 stupňů, přijde i déšť, na horách nasněží

18. 10. 2018 10:18
Pro Ústecký a část Jihomoravského kraje stále platí výstraha před nebezpečím požárů.

Praha - O víkendu se v Česku prudce ochladí a teploty spadnou i na 11 stupňů Celsia. Objeví se i déšť a na horách sněžení. Za ochlazení může studená fronta, která do Česka míří od severozápadu.

Ani příští týden se teplé podzimní počasí do Česka už nevrátí. Teploty spadnou i k 6 stupňů Celsia a bude pršet, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Pro Ústecký a část Jihomoravského kraje stále platí výstraha před nebezpečím požárů.

Ve čtvrtek vydrží polojasná obloha, k večeru bude oblačnosti přibývat. Na východě území se objeví i přeháňky nebo déšť. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni Celsia.

V pátek bude oblačná až zatažená obloha a s ranními mlhami. Na horách a na severu a severozápadě se objeví přeháňky nebo déšť. Rtuť teploměru přes den klesne na 14 až 18 stupňů Celsia.

V sobotu se dočkáme oblačné až zatažené oblohy, ráno bude opět mlhavé se slabý déšť. Oblačnosti bude postupně ubývat. Denní teploty se udrží mezi 12 až 16 stupni Celsia.

Neděle přinese oblačnou až zataženou oblohu, ojediněle mlhy a na severu a severovýchodě území může slabě pršet. Od západu bude během dne oblačnosti ubývat. Přes den naměří mezi 11 až 15 stupni Celsia.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno a ráno s mlhami. Během dne bude postupně od severozápadu bude oblačno až zataženo a objeví se slabý déšť nebo mrholení. Teploty se budou pohybovat od 11 do 15 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou oblačnou až zataženou oblohu, na většině území bude pršet a na horách může i sněžit. Teploty přes den klesnou k 6 až 11 stupňům Celsia.

autor: Domácí | 18. 10. 2018 10:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama