Orco Property Group: další developer ve ztrátě

alt
28. 8. 2008 18:20
Skupina v pololetí ztratila 14 milionů eur
Vizualizace projektu Bubny společnosti Orco Group
Vizualizace projektu Bubny společnosti Orco Group | Foto: Orco group

Praha - Do ztráty 14 milionů eur se v prvním pololetí dostala developerská společnost Orco Property Group.

Před rokem ještě byla v plusu přes 55 milionů. Celkové výnosy klesly z loňských 125 na letošních 113 milionů. Výrazně klesly zejména výnosy z přecenění investičního majetku. Stouply naopak příjmy z prodeje aktiv.

Provozní zisk spadl o více než dvě třetiny na 30,5 milionu eur.

Čistá hodnota aktiv klesla z 91,7 eur na akcii na konci roku 2007 na současných 83,9.

Orco v pololetí předalo zákazníkům 228 bytů, drtivou většinu z toho v Česku. Tempo odbytu nejluxusnějších bytů se nezměnilo, ve středním segmentu trhu ale mírně pokleslo, uvedla firma.

Průměrná obsazenost hotelů v portfoliu Orco se snížila méně než firma čekala, u komerčních nemovitostí naopak stoupla.

Pololetní ztrátu a pokles čisté hodnoty aktiv zaznamenala i konkurenční firma ECM. Ta výsledky vydala ve středu a její akcie na pražské burze dnes ztratily tři procenta.

Čtěte také:
Přestavba Bubnů má zelenou. První výkop za dva roky
Developer ECM prodělal v pololetí 20 milionů eur
Tržby Orco Property Group překonaly očekávání


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy