Developer ECM prodělal v pololetí 20 milionů eur

alt
27. 8. 2008 16:10
Čistá hodnota aktiv klesla o 4 procenta

Praha/Lucemburk - Do čisté ztráty téměř 20 milionů eur se v prvním pololetí propadla developerská společnosti ECM. Loni v prvním pololetí byla ještě v zisku 1,7 milionu.

Provozní ztráta byla bezmála čtyři miliony eur oproti loňskému zisku 6,8 milionu.

Čistá hodnota aktiv (NAV) klesla o 3,9 procenta na 234 milionů eur, oznámila společnost. Na konci roku 2007 byla hodnota 244 milionů eur.

Čisté výnosy z pronájmů a služeb stouply o více než pět procent na 4,6 milionu eur. Čisté zisky z přecenění investic do nemovitostí naopak klesly o polovinu na 3,7 milionu.

Společnost v prvním pololetí neprodala žádné investiční projekty, zisky v této kolonce tak byly téměř nulové.

Dokončená budova City Tower na Pankráci
Dokončená budova City Tower na Pankráci | Foto: ECM

Developer v pololetí dokončil rekonstrukci výškové budovy na pražské Pankráci a 40 procent plochy v ní pronajal Raiffeisenbank. Služby v oblasti správy nemovitostí pak rozšířil prostřednictvím akvizice firmy Optiservis.

Na Pankráci společnost získala i územní rozhodnutí pro další budovy. Organizace UNESCO ovšem požaduje jejich snížení oproti plánu.

Společnost zveřejnila hospodářské výsledky po uzavření pražské burzy, ještě před tím ale její akcie klesly o 1,7 procenta. Klesaly dnes i akcie společnosti Orco, která svoje pololetní výsledky investorům předloží ve čtvrtek.

Skupina ECM je registrovaná v Lucembursku. Vedle Česka působí i v Rusku, od loňska pak v Polsku a Číně a plánuje i další expanzi ve střední a východní Evropě. Firma měla k 31. březnu 14 developerských a devět investičních projektů o celkové ploše přesahující 530 tisíc čtverečních metrů.

Čtěte dále:
Finance ECM bude řídit Ziegeler
UNESCO: Mrakodrapy na Pankráci se musí snížit

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy