Microsoft zlevňuje Windows Vista, vázne prodej

alt
18. 2. 2008 17:10
Levnější bude jen krabicová verze
Společnost Microst spustila 30. ledna prodej svého nového operačního systému Windows Vista i pro koncové zákazníky. V rubrice Technika si můžete přečíst rozhovor s Tomášem Koškou z české pobočky Microsoftu.
Společnost Microst spustila 30. ledna prodej svého nového operačního systému Windows Vista i pro koncové zákazníky. V rubrice Technika si můžete přečíst rozhovor s Tomášem Koškou z české pobočky Microsoftu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Výrazné zlevnění operačního systému Windows Vista dnes oznámila česká pobočka firmy Microsoft. Změna se ale týká jen krabicové verze systému.

Microsoft ke zlevnění přiměl váznoucí prodej jeho nejnovějšího systému v Česku. Zákazníci zatím dávají přednost starším Windows XP.

Původní plán byl prodat 800 tisíc licencí Windows Vista do konce roku 2007. Skutečné prodeje zatím dosáhly jen zhruba 350 tisíc.

Firma neuvádí přesně, kolik z toho jsou krabicové verze. Drtivá většina operačních systémů se ale prodá spolu s novými počítači.

Krabicová verze narozdíl od takzvané OEM povoluje přenesení systému na jiný počítač a zahrnuje nárok na technickou podporu přímo od Microsoftu. Sleva se vztahuje na nový systém i na aktualizaci z Windows XP.

"My určujeme doporučené ceny. Teď je na prodejcích, jak zaregují," doplnila Jana Vávrová z tiskového oddělení firmy.

Nejlevnější Home Basic má nově stát kolem 4 900 korun nebo 2 550 při přechodu z Windows XP. U nejdražší verze Vista Ultimate doporučuje Microsoft cenu 8 200 korun. Dosud byla v internetových obchodech k pořízení za přibližně 13 tisíc korun.

Čtěte více:

 

Právě se děje

Další zprávy