reklama
 
 

Londýn: Experti varují před hurikány

7. 12. 2005 12:47
Londýn -  Přestože se Spojené státy ještě nevypořádaly s následky letošních devastujících bouří, londýnští experti již varují před příští sezónou.

Bouří bude více, nebudou však dosahovat takové síly. Očekává se tedy, že i způsobené škody nedosáhnou letošních 200 miliard amerických dolarů.

Jak to vidí Londýn

Londýnský Tropical Storm Risk (TRS), meteorologický ústav zaměřující se na tropické bouře, přišel v uplynulých dnech se studií na příští rok.

"Přestože příští rok očekáváme další aktivní sezónu, možnost že bychom zaznamenali v oblasti Zálivu opět pět silných hurikánů, jak tomu bylo letos, je dost nepravděpodobná," prohlásil Mark Saunders z meteorologického ústavu.

Co přinese příští sezóna? Očima amerických meteorologů ČTĚTE ZDE

V dlouhodobé předpovědi na příští rok TRS předpovídá nadprůměrný výskyt tropických bouří, které by měly zasáhnout pobřeží Spojených států v mnohem větší míře než v uplynulých letech.

Vědci z londýnského meteorologického ústavu založili své bádání na výsledcích dostupných za posledních padesát let.

Hurikánů nebude tolik

Spojené státy by v příštím roce mělo zasáhnout pět tropických bouří, z nichž dvě dosáhnou síly hurikánu, dvě bouře zasáhnou Karibik a z jedné se stane hurikán.

O škodách, které hurikány způsobily ČTĚTE ZDE

Více hurikánů v oblasti způsobují větry slabší než obvyklé západní pasáty vanoucí přes Atlantik a teplejší než teplota oceánu mezi Severní Afrikou a Karibskou oblastí.

#reklama

autor: Red Zah, Reuters | 7. 12. 2005 12:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama