Londýn: Experti varují před hurikány

Red Zah, Reuters
7. 12. 2005 12:47
Londýn -  Přestože se Spojené státy ještě nevypořádaly s následky letošních devastujících bouří, londýnští experti již varují před příští sezónou.
Foto: Aktuálně.cz

Bouří bude více, nebudou však dosahovat takové síly. Očekává se tedy, že i způsobené škody nedosáhnou letošních 200 miliard amerických dolarů.

Jak to vidí Londýn

Londýnský Tropical Storm Risk (TRS), meteorologický ústav zaměřující se na tropické bouře, přišel v uplynulých dnech se studií na příští rok.

"Přestože příští rok očekáváme další aktivní sezónu, možnost že bychom zaznamenali v oblasti Zálivu opět pět silných hurikánů, jak tomu bylo letos, je dost nepravděpodobná," prohlásil Mark Saunders z meteorologického ústavu.

Co přinese příští sezóna? Očima amerických meteorologů ČTĚTE ZDE

V dlouhodobé předpovědi na příští rok TRS předpovídá nadprůměrný výskyt tropických bouří, které by měly zasáhnout pobřeží Spojených států v mnohem větší míře než v uplynulých letech.

Foto: Aktuálně.cz

Vědci z londýnského meteorologického ústavu založili své bádání na výsledcích dostupných za posledních padesát let.

Hurikánů nebude tolik

Spojené státy by v příštím roce mělo zasáhnout pět tropických bouří, z nichž dvě dosáhnou síly hurikánu, dvě bouře zasáhnou Karibik a z jedné se stane hurikán.

O škodách, které hurikány způsobily ČTĚTE ZDE

Více hurikánů v oblasti způsobují větry slabší než obvyklé západní pasáty vanoucí přes Atlantik a teplejší než teplota oceánu mezi Severní Afrikou a Karibskou oblastí.

#reklama

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy