Liga mistrů na internetu: Za tři eura

Zdeněk Mihalco
13. 9. 2006 18:10
Praha - Na webových stránkách České televize mohou diváci nově sledovat přímé přenosy ze zápasů fotbalové Ligy mistrů. Musí za to zaplatit.
Můžete ho vidět v každém zápase Champions League..
Můžete ho vidět v každém zápase Champions League.. | Foto: Reuters

Platí se přenosy, které nemá Česká televize živě ve svém normálním programu. Cena je tři euro a diváci se musí spokojit s anglickým komentářem.

Přenosy, jež televize zařadila normálně do programu, jsou zdarma a je k nim český komentář.

Televize tvrdí, že k vybíraní poplatků za přenosy  je přinucena. "Tato platba vyplývá ze smluv s vlastníkem práv," říká mluvčí České televize Martin Krafl, aniž by rozvedl, jestli něco ze tříeurové částky padá do pokladny ČT. Popřel však, že by televize na internetových přenosech vydělávala.

Pokud budou chtít zájemci zhlédnout zápasy s odstupem jednoho a více dnů, zaplatí 30 korun prostřednictvím SMS zprávy. 

Česká televize se pro přenosy inspirovala v zahraničí, kde podobné služby fungují už delší dobu. V Česku jde o nový projekt, o němž vzdáleně uvažuje ještě kanál Galaxie sport. 

"V našich úvahách jsme zatím na začátku, prozkoumáváme například otázku vysílacích práv," sdělil jednatel společnosti Martin Rajman.

Hokej na internetu?

První přenosy nabídla Česká televize v úterý a zatím podle Krafla neví, jaký byl o ně zájem.

"Služby chceme dále vylepšovat a rozšiřovat. Bude záležet na zájmu diváků. Čísla o sledovanosti budeme mít k dispozici asi za měsíc," řekl mluvčí České televize.

Česká televize nabízí sledování všech zápasů prestižní fotbalové Ligy mistrů. O podobných službách uvažuje i konkurence
Česká televize nabízí sledování všech zápasů prestižní fotbalové Ligy mistrů. O podobných službách uvažuje i konkurence | Foto: Reuters

Krafl potvrdil, že součástí internetových služeb České televize by se v budoucnu mohly stát například přímé přenosy z hokejové extraligy a dalších sportovních akcí.

Inspirace v zahraničí

Česká televize spolupracuje s evropskou fotbalovu asociací UEFA.

Také na jejích internetových stránkách www.uefa.com najdete přímé přenosy z Ligy mistrů, nabízí je za stejnou cenu jako ČT. Fotbaloví fandové si však mohou prohléhnout mnohem víc. Zdarma je k dispozici například nesestříhaný záznam finálového utkání loňského ročníku Poháru UEFA.

Další zápasy nejen Ligy mistrů, některé i deset let staré, lze zhlédnout za poplatek. Podívat se můžete třeba i na semifinále evropského mistrovství v roce 2004 mezi Českem a Řeckem.

Na oficiálních stránkách fotbalového mistrovství světa www.fifaworldcup.com lze najít kromě sestřihů ze zápasů z posledního šampionátu také videa z fotbalové historie. Za vidění stojí záznamy nejkrásnějších zápasů historie fotbalových mistrovství nebo videosestřih nejkrásnějších gólů historie.

Sestřihy ze sportovních utkání nebo rozhovory s fotbalisty nabízí například německá televize ZDF (www.zdf.de) nebo britská BBC (www.bbc.com). Širokou nabídku sportovních sestřihů najdete na stránkách stanice Eurosport (www.eurosport.com).

Sportovní videa na internetu jsou v evropských zemích běžnou praxí a nabídka přímých internetových přenosů se neustále rozšiřuje. 

 

Právě se děje

před 46 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy