Kokain místo banánů. V deseti supermarketech v Bavorsku našli při vybalování krabic s ovocem drogu

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2017 17:10
Krabice banánů, v nichž byly zamíchány balíčky kokainu, našli v pátek zaměstnanci nejméně desítky prodejen supermarketů na jihu Německa. Hmotnost drogy zřejmě přesáhne sto kilogramů, policie zjišťuje, odkud krabice dorazily.
Před dvěma roky nalezli v zásilce banánů z Jižní Ameriky takřka sto kilogramů drogy i zaměstnanci prodejny Lidl na pražské Zbraslavi
Před dvěma roky nalezli v zásilce banánů z Jižní Ameriky takřka sto kilogramů drogy i zaměstnanci prodejny Lidl na pražské Zbraslavi | Foto: Za férové banány

Berlín - V nejméně deseti bavorských supermarketech se v pátek objevily krabice banánů, v nichž byly zamíchány balíčky kokainu. Policie zatím neví, jak se tam dostaly. Případu se má od pondělí věnovat speciální policejní tým.

První nezvyklý objev učinil v pátek ráno zaměstnanec obchodu v Kiefersfeldenu na jihovýchodě Německa. V bedně s banány našel hnědý balíček, který podle policistů obsahoval kokain. Podobných balíčků se ve stejný den po Bavorsku našla celá řada. Jejich celkovou hmotnost policie odhaduje na nejméně 100 kilogramů.

Případ se týká jen jednoho obchodního řetězce.

V zásilce banánů se kokain objevil i před dvěma lety v pražském supermarketu Lidl na Zbraslavi. Bylo v ní tehdy téměř 100 kilogramů drogy. Na ulici, namíchaná pro zákazníky, by stála až miliardu korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy