Kellner chce ještě větší podíl v Zentivě

alt
2. 5. 2008 17:20
PPF Group nabídne za akcii 950 korun

Praha - Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera chce zvýšit podíl ve farmaceutické firmě Zentiva.

Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Dobrovolnou nabídku na převzetí akcií předloží Anthiarose Limited, dceřiná firma PPF Group.

Nabízená cena bude 950 korun za kus. To jsou necelá dvě procenta nad kurzem, na kterém akcie Zentivy tento týden zakončily. Ve vztahu k šestiměsíčnímu průměru je to prémie 3,3 procenta, uvedla společnost.

Velký podíl  ve firmě koupila PPF už v roce 2005. Tehdy se ovšem cena akcií pohybovala kolem 1030 korun.

Čtěte také: Kellner skoupil akcie Zentivy. Aby je mohl lépe prodat

Návrh nabídky ale musí ještě schválit ČNB, která reguluje kapitálový trh.

"Účelem nabídky převzetí je získání takového podílu ve společnosti, který umožní navrhovateli aktivně ovlivňovat strategii i operativní řízení Zentivy," píše se v tiskové zprávě.

"Skupina pozitivně hodnotí strategii uplatňovanou společností Zentiva. Hodlá aktivně vykonávat svá akcionářská práva, aby podpořila úsilí současného managementu zaměřené na další rozvoj i na zvyšování hodnoty společnosti," uvedl tiskový mluvčí skupiny Alexej Bechtin.

S PPF Group jedná ve shodě Generali PPF Holding, který vznikl vloni po dohodě PPF s italskou Generali, která vlastní většinu společného podniku.

Dohromady teď mají obě firmy v Zentivě více než 19,2 procenta, z toho PPF Group 0,9 procenta, uvedl mluvčí Bechtin.

Souvislosti: Kellner prodá pojišťovnu a míří do Generali

 

Právě se děje

před 10 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy