Kellner chce ještě větší podíl v Zentivě

alt
2. 5. 2008 17:20
PPF Group nabídne za akcii 950 korun

Praha - Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera chce zvýšit podíl ve farmaceutické firmě Zentiva.

Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Dobrovolnou nabídku na převzetí akcií předloží Anthiarose Limited, dceřiná firma PPF Group.

Nabízená cena bude 950 korun za kus. To jsou necelá dvě procenta nad kurzem, na kterém akcie Zentivy tento týden zakončily. Ve vztahu k šestiměsíčnímu průměru je to prémie 3,3 procenta, uvedla společnost.

Velký podíl  ve firmě koupila PPF už v roce 2005. Tehdy se ovšem cena akcií pohybovala kolem 1030 korun.

Čtěte také: Kellner skoupil akcie Zentivy. Aby je mohl lépe prodat

Návrh nabídky ale musí ještě schválit ČNB, která reguluje kapitálový trh.

"Účelem nabídky převzetí je získání takového podílu ve společnosti, který umožní navrhovateli aktivně ovlivňovat strategii i operativní řízení Zentivy," píše se v tiskové zprávě.

"Skupina pozitivně hodnotí strategii uplatňovanou společností Zentiva. Hodlá aktivně vykonávat svá akcionářská práva, aby podpořila úsilí současného managementu zaměřené na další rozvoj i na zvyšování hodnoty společnosti," uvedl tiskový mluvčí skupiny Alexej Bechtin.

S PPF Group jedná ve shodě Generali PPF Holding, který vznikl vloni po dohodě PPF s italskou Generali, která vlastní většinu společného podniku.

Dohromady teď mají obě firmy v Zentivě více než 19,2 procenta, z toho PPF Group 0,9 procenta, uvedl mluvčí Bechtin.

Souvislosti: Kellner prodá pojišťovnu a míří do Generali

 

Právě se děje

před 38 minutami

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy