Jablotron měl loni rekordní zisk

alt
2. 9. 2008 17:40
Zabezpečovací zařízení vynesla 180 milionů
Jeden z nejznámějších výrobků firmy: "maximobil"
Jeden z nejznámějších výrobků firmy: "maximobil" | Foto: Jablotron

Jablonec n. Nisou - Rekordních 182 milionů korun před zdaněním loni vydělala společnost Jablotron.

Ta patří mezi největší tuzemské výrobce zabezpečovacích zařízení: její obrat stoupl o více než pětinu na 693 milionů korun. Růst zisku byl ještě rychlejší, o tři čtvrtiny.

Jablotron vyvíjí a vyrábí hlavně elektronická zabezpečení budov a také zabezpečení automobilů, elektronické chůvičky a stolní GSM telefony. Téměř 60 procent produkce jde na export.

Podnik se v létě přeorganizoval, výrobu alarmů vyčlenil do nové firmy Jablotron Alarms. Celkem holding Jablotron zaměstnává přes 250 lidí a má roční obrat kolem miliardy korun.

Skupina letos bodovala v hodnocení značek, které provedla komunikační agentura Mather. Dotázaní reklamní experti ji zařadili do první desítky nejperspektivnějších značek vzniklých po roce 1989.

Čtěte dále:
Nejúspěšnější značky: bodují internet i finance
Operátoři útočí novinkami. Ohlídají dům či seniory

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy