U továrny vytvořili v Humpolci komunitní zahradu, z kontejneru udělali kiosek

U továrny vytvořili v Humpolci komunitní zahradu, z kontejneru udělali kiosek
Osm přátel z Humpolce se rozhodlo vzít věci do svých rukou a upravit venkovní prostor donedávna využívaného výrobního areálu v centru města. Hlavní organizátorkou byla zdejší návrhářka Iveta Čermáková se svými sourozenci.
U bývalé truhlárny vytvořili obří pískoviště pro děti, na zabudované kůly natahují ve vedru plachtu, aby stínila před sluncem.
Postupně začali kultivovat travnatý plácek před továrnou a měnit jej v komunitní zahradu. "Máme k místu i osobní vztah, chodili jsme se sestrou a bratrem do truhlárny od útlého dětství. Tak možná je můj pohled trochu nostalgicky zabarvený," přemýšlí.
Středobodem se stal dlouhatánský dřevěný stůl s lavicemi, u něhož se všichni scházejí a na němž probíhají tvůrčí dílny.
Foto: Rekreativní zahrada Humpolec/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 12. 2020 19:37
Osm přátel z Humpolce se rozhodlo vzít věci do svých rukou a upravit venkovní prostor donedávna využívaného výrobního areálu v centru města. Nejdřív se tu scházeli převážně kamarádi dobrovolníků, ale postupně se komunita rozrůstala.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Rusko přemisťuje na základny na Krymu vojenská letadla, ukázaly snímky

Rusko v posledních týdnech přemístilo na poloostrov Krym a základny poblíž Ukrajiny vojenská letadla, a rozšiřuje tak své možnosti politického zastrašování či vojenské intervence, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na komerční satelitní snímky. Fotografie ze 16. dubna ranveje na Saki, jedné z vojenských základen na Krymu, ukazují seřazené bitevníky Su-30, které na snímcích z konce března nebyly.

Další ruská technika a infrastruktura na Krymském poloostrově zahrnuje mimo jiné výsadková letadla, bitevní vrtulníky, drony nebo vojenské nemocnice, dokládají podle WSJ snímky. Kromě zmíněných stíhaček Su-30 jsou v regionu k vidění také Su-34, Su-27, Su-25 a Su-24. Snímky byly pořízeny mezi 27. březnem a 16. dubnem společností Maxar Technologies.

Zdroj: ČTK
Další zprávy