U továrny vytvořili v Humpolci komunitní zahradu, z kontejneru udělali kiosek

U továrny vytvořili v Humpolci komunitní zahradu, z kontejneru udělali kiosek
Osm přátel z Humpolce se rozhodlo vzít věci do svých rukou a upravit venkovní prostor donedávna využívaného výrobního areálu v centru města. Hlavní organizátorkou byla zdejší návrhářka Iveta Čermáková se svými sourozenci.
U bývalé truhlárny vytvořili obří pískoviště pro děti, na zabudované kůly natahují ve vedru plachtu, aby stínila před sluncem.
Postupně začali kultivovat travnatý plácek před továrnou a měnit jej v komunitní zahradu. "Máme k místu i osobní vztah, chodili jsme se sestrou a bratrem do truhlárny od útlého dětství. Tak možná je můj pohled trochu nostalgicky zabarvený," přemýšlí.
Středobodem se stal dlouhatánský dřevěný stůl s lavicemi, u něhož se všichni scházejí a na němž probíhají tvůrčí dílny.
Foto: Rekreativní zahrada Humpolec/Facebook
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 12. 2020 19:37
Osm přátel z Humpolce se rozhodlo vzít věci do svých rukou a upravit venkovní prostor donedávna využívaného výrobního areálu v centru města. Nejdřív se tu scházeli převážně kamarádi dobrovolníků, ale postupně se komunita rozrůstala.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Demokraté formálně předali Senátu ústavní žalobu na Trumpa

Demokraté ze Sněmovny reprezentantů formálně předali ústavní žalobu na předchozího prezidenta Donalda Trumpa Senátu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Horní komora Kongresu bude rozhodovat o tom, zda uzná republikánského exprezidenta vinným z podněcování ke vzpouře při nedávných nepokojích v sídle Kongresu.

Senátní lídři už dříve oznámili, že se žalobou budou zabývat až od 9. února, šéf demokratů v horní komoře Chuck Schumer v neděli prohlásil, že její projednávání bude spravedlivé, ale rychlé. Senát by mohl v případě uznání viny Trumpovi zakázat v budoucnu usilovat o veřejný úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy