Protest v době omezení. Lidé chodili po Letné s transparenty s otázkami na vládu

Protest v době omezení. Lidé chodili po Letné s transparenty s otázkami na vládu
"Jdu se projít" - akce spolku Milion chvilek na Letné
"Jdu se projít" - snímek z dubnové akce spolku Milion chvilek na Letné.
"Jdu se projít" - akce spolku Milion chvilek na Letné
"Jdu se projít" - akce spolku Milion chvilek na Letné
Foto: Radek Bartoníček
Radek Bartoníček Radek Bartoníček
29. 4. 2020 12:47
"Potřebuji na čerstvém vzduchu rozdýchat počínání vlády za poslední měsíc. Hlavou se mi honí spousta palčivých otázek. Proto si s sebou vezmu transparent s otázkou, která mě pálí nejvíc a na kterou nám vláda dluží odpověď. Samozřejmě si vezmu také roušku a k nikomu se nepřiblížím na méně než 2 metry." Další z protestů Milionu chvilek probíhal kvůli opatřením proti koronaviru v neobvyklé podobě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy