Obrazem: Divoké rytmy, svůdné tanečnice a selfie tyče. Prahou protancoval romský průvod

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 6. 2017 19:30
Ospalé centrum Prahy probudil v rozpálené páteční odpoledne divoký průvod, konající se každoročně během festivalu romské kultury Khamoro. V tradičním procesí kráčelo, hrálo a tančilo několik hudebních skupin a spolu s nimi i mnoho tanečníků a tanečnic. V polovině cesty se pak přidaly i povozy s dětmi na korbách. Khamoro, které se koná už od roku 1999 a jehož název se z romštiny překládá jako slunce, měl na programu i řadu přednášek a debat. Festival vyvrcholí v pátek a sobotu koncerty v pražských klubech. V galerii se můžete podívat, jak pestrobarevný průvod procházel z Václavského náměstí na to Staroměstské.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy