Obrazem: Krásy zimy ohlásily svůj příchod. Jizerky jsou pod sněhem a bez turistů

Obrazem: Krásy zimy ohlásily svůj příchod. Jizerky jsou pod sněhem a bez turistů
Jizerské hory nabízejí aktuálně nejvíce sněhu z celého Česka. Podle dat ČHMÚ je tu na pěti měřicích stanicích od 10 do 25 centimetrů sněhu. Podobně je na tom i západní část Krkonoš.
"Stopy ještě nejsou strojově upravené, ale na klasiku jsou podmínky perfektní," říká Tomáš Rybář.
"Je to totální pohádka, takovéhle podmínky už letos nebudou," míní Adam Šimek.
Není to letošní první sníh v Česku. Od 11. do 20. října zejména na hřebenech severních hor napadlo také větší množství sněhu, uvádí meteorologové z ČHMÚ na webu infomet.cz
Foto: Tomáš Rybář / Adam Šimek
dap skr dap, skr
1. 12. 2020 16:50
První prosincový den vypadal v Jizerských horách skoro jako v pohádce. Aktuálně jsou Jizerky a část Krkonoš jediné hory v Česku, kde je bílo. Na několika stanicích bylo i přes 20 centimetrů sněhu. "Stezky na běžkování sice strojem upravené nejsou, ale na klasiku jsou podmínky perfektní," říkají dva čtenáři Aktuálně, kteří zdokumentovali svůj dnešní výlet na běžkách.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy