Fotky: Ano, novomanželský polibek a protesty za branou Čapího hnízda. Andrej Babiš se ženil

Fotky: Ano, novomanželský polibek a protesty za branou Čapího hnízda. Andrej Babiš se ženil
Svatební obřad se konal venku. Andrej Babiš své nastávající manželce navlékl prstýnek z bílého zlata s diamanty. Ona jemu hladký prsten bez ozdob.
Neveřejnému obřadu přihlíželo 200 pozvaných hostů včetně špiček hnutí ANO Jaroslava Faltýnka či Richarda Brabce. Monice šla za svědka dlouholetá kamarádka, Babišovi kamarád.
Andrej Babiš a Monika Babišová odchází uličkou již jako novomanželé. Nové příjmení však Monika nemá, jelikož již dříve užívala partnerovo příjmení.
Areál Čapího hnízda je až do neděle pro veřejnost uzavřen. Před bránou již několik hodin před svatbou čekali na přijíždějící hosty novináři. Andrej Babiš jim ještě před obřadem přišel rozdat svou knížku, aby se nenudili, jak sám řekl.
Foto: ČTK
Domácí Domácí
29. 7. 2017 21:00
Bývalý vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se v sobotu oženil se svou dlouholetou partnerkou Monikou, se kterou již 23 let žije a vychovávají spolu dvě děti. Neveřejná svatba se konala na Čapím hnízdě, kam se sjelo téměř 200 pozvaných hostů, mezi nimiž nechyběl například místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek nebo ministr životního prostředí Richard Brabec. Svatbu partneři oznámili již v dubnu, přípravy měla na starosti nevěsta.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy