Foto: Stínadla ožívají, Vontové existují. Nahlédněte do tajemných zákoutí Prahy

Foto: Stínadla ožívají, Vontové existují. Nahlédněte do tajemných zákoutí Prahy
Roman Šantora ze Skautské nadace Jaroslava Foglara odstartoval 8. prosince 2020 hru pro všechny Čechy v uličkách Prahy. Nadace spravuje dědictví a odkaz spisovatele a chce tím oslavit 80. výročí kultovní knihy Záhada hlavolamu.
Knížky se za její historii prodalo již půl milionu výtisků a pátrání klubu Rychlých šípů po tajemství hlavolamu Ježek v kleci, v prostředí pražské čtvrti zvané Stínadla, se stalo fenoménem.
A to ještě nepočítáme desítky tisíc výtisků Mladého hlasatele, kde si Záhadu hlavolamu přečetli na pokračování první čtenáři.
Úplnou mánii pak vyvolal film ze 60. let. Mnozí diváci z něj zkoušeli poznat, kde se filmaři pohybovali a kde by tedy mohli hledat legendární Stínadla.
Foto: Zuzana Hronová
Dnes už kultovní kniha Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu začala v roce 1940 vycházet na pokračování v časopise Mladý hlasatel. Letos tedy slaví 80 let, příběhy Rychlých šípů, Vontů, Jana Tleskače a tajemných Stínadel zná většina Čechů. Skautská nadace pro ně připravila napínavou hru v uličkách staré Prahy. Při hledání ježků v kleci a dalších předmětů možná zjistíte, že legenda stále žije.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy