Foto: Dříve striktně uzavřený klášter u Hradu nabízí možnost se dobrovolně izolovat

Foto: Dříve striktně uzavřený klášter u Hradu nabízí možnost se dobrovolně izolovat
Terasa navazuje na prosklený "prostor ticha" s dechberoucím výhledem. I sem máte možnost zajít, pokud jste tu dobrovolně v izolaci.
"Chceme udělat fortnou vše, co bylo původně klášterem, a uzavřený klášter se přesune do míst, kde bývala fortna," sdílí s námi plány karmelitánů jejich převor Petr Glogar, který má objekt na starost.
Otevřeno bude přízemí se zahradou, až se tedy (v Česku s boží pomocí) podaří dostat koronavirus pod kontrolu.
Stojíme na Hradčanském náměstí na dohled od Pražského hradu. Napravo od nás je budova, kterou dost možná většina lidí míjí bez povšimnutí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 1. 2021 13:05
Klášter na dohled od Pražského hradu býval staletí uzavřený a nikdo do něj nesměl. Sloužil jako domov řádu bosých karmelitek, jen za komunistů fungoval jako hotel pro papaláše, když bolševici sestry vyhnali. Loni ale karmelitánky objekt definitivně prodaly svým mužským kolegům a ti ho otevírají veřejnosti. Výjimečně přitom nabízejí i ubytování pro lidi, kteří se chtějí nechat dobrovolně izolovat.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

Další zprávy