Změny v daňovém přiznání. Čtěte, na co si letos dát pozor

Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 22. 3. 2015 18:50
Na daňové přiznání zbývá deset dnů. Jaké změny na vás letos čekají?

Úvodem

Foto: Jan Langer

Nová daňová sleva „za školku“, vyšší hranice pro příležitostné příjmy, povinně elektronické přiznání pro uživatele datových schránek, vyšší limit pro odpočet darů nebo jiná pravidla pro daňové osvobození příjmů fyzických osob z prodeje cenných papírů. To jsou hlavní novinky týkající se daňového přiznání za rok 2014, které se podává právě v prvních měsících letošního roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy