V soutěži Zlatá Koruna vyhrála Bezkontaktní platební nálepka GE

ČTK ČTK
12. 6. 2013 21:40
O cenu pro nejlepší finanční produkty se letos ucházelo rekordních 72 novinek
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý."
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý." | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V 11. ročníku soutěže Zlatá koruna letos v kategorii Novinka roku zvítězila Bezkontaktní platební nálepka od GE Money Bank. Druhé místo obsadilo pojištění domácnosti od Allianz a na třetím místě skončila aplikace Fio Smartbroker od Fio banky.

V kategorii Účty uspěla opět Fio banka se svým Osobním účtem bez poplatků. Nejlepší hypotékou se stala Flexibilní hypotéka Komerční banky. V kategorii Úvěry zvítězila Repůjčka od Equa Bank. V penzijním spoření získalo Zlatou korunu Allianz penzijní připojištění, v kategorii Životní pojištění zvítězilo již popáté FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny.

Jako nejlepší stavební spoření bylo vybráno Wüstenrot Kamarád plus, mezi platebními kartami zvítězila platební karta v mobilu GE Money Bank. Dále pořadatelé zvolili vítězem neživotní pojištění Allianz, Obchodníkem s cennými papíry Patria Direct a Podílovým fondem Horizont Invest společnosti Conseq IM.

Soutěž si letos připsala rekord v počtu 72 přihlášených novinek. Proti loňsku je to víc než dvojnásobek. Finanční akademie, kterou letos tvořilo 323 odborníků, hodnotila jako v minulých letech produkty v 15 kategoriích. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 202 finančních produktů.

Součástí soutěže je laická anketa o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů, v níž bylo odevzdáno víc než 62 000 hlasů. Cenu veřejnosti získal účet Genius Gratis GE Money Bank a Cenu podnikatelů si odnesl Fio podnikatelský účet bez poplatků Fio banky.

"Český finanční trh hodnotím jako vyspělý, byť ne všechny segmenty lze označit za úspěšné. Za pozitivní považuji zvyšování konkurence v retailovém bankovnictví," řekl v souvislosti s letošním ročníkem ministr financí Miroslav Kalousek, který nad soutěží převzal záštitu.

Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Od začátku soutěže se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy