V soutěži Zlatá Koruna vyhrála Bezkontaktní platební nálepka GE

ČTK ČTK
12. 6. 2013 21:40
O cenu pro nejlepší finanční produkty se letos ucházelo rekordních 72 novinek
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý."
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý." | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V 11. ročníku soutěže Zlatá koruna letos v kategorii Novinka roku zvítězila Bezkontaktní platební nálepka od GE Money Bank. Druhé místo obsadilo pojištění domácnosti od Allianz a na třetím místě skončila aplikace Fio Smartbroker od Fio banky.

V kategorii Účty uspěla opět Fio banka se svým Osobním účtem bez poplatků. Nejlepší hypotékou se stala Flexibilní hypotéka Komerční banky. V kategorii Úvěry zvítězila Repůjčka od Equa Bank. V penzijním spoření získalo Zlatou korunu Allianz penzijní připojištění, v kategorii Životní pojištění zvítězilo již popáté FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny.

Jako nejlepší stavební spoření bylo vybráno Wüstenrot Kamarád plus, mezi platebními kartami zvítězila platební karta v mobilu GE Money Bank. Dále pořadatelé zvolili vítězem neživotní pojištění Allianz, Obchodníkem s cennými papíry Patria Direct a Podílovým fondem Horizont Invest společnosti Conseq IM.

Soutěž si letos připsala rekord v počtu 72 přihlášených novinek. Proti loňsku je to víc než dvojnásobek. Finanční akademie, kterou letos tvořilo 323 odborníků, hodnotila jako v minulých letech produkty v 15 kategoriích. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 202 finančních produktů.

Součástí soutěže je laická anketa o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů, v níž bylo odevzdáno víc než 62 000 hlasů. Cenu veřejnosti získal účet Genius Gratis GE Money Bank a Cenu podnikatelů si odnesl Fio podnikatelský účet bez poplatků Fio banky.

"Český finanční trh hodnotím jako vyspělý, byť ne všechny segmenty lze označit za úspěšné. Za pozitivní považuji zvyšování konkurence v retailovém bankovnictví," řekl v souvislosti s letošním ročníkem ministr financí Miroslav Kalousek, který nad soutěží převzal záštitu.

Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Od začátku soutěže se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy