Už žádné odměny. Komerční banka zjednodušila sazebník, účet zcela zdarma ale nedá ani teď

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
3. 8. 2017 6:23
Třetí největší banka v Česku potěšila své klienty změnou poplatků. Sazebník výrazně zjednodušila. Nově nabízí účet bez měsíčního paušálu za jeho samotné vedení. Úplně zdarma ale není - Komerční banka dál zpoplatňuje odchozí platby.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Komerční banka změnila podmínky u svých běžných účtů. Klienti tak už nemusejí sbírat odměny, aby měli vedení účtu zdarma. Nový sazebník platí od 2. srpna.

"V rámci neustálého vylepšování rušíme poplatek za vedení účtu. Ale to ještě není všechno. Nově budete moci bezplatně vybírat ze všech bankomatů KB," napsala banka v e-mailu klientům.

Dosud banka u svého základního účtu nejprve vždy strhla 68 korun za měsíční vedení a tyto peníze pak klientům vyplácela zpět v případě, že splnili jednu ze čtyř podmínek. Nově bude účet bez poplatku za vedení vždy.

I nadále ale v základním balíčku nebudou zdarma odchozí platby, jak je běžné u konkurence. Každá odchozí platba zadaná v internetovém bankovnictví vyjde na šest korun.

V základním balíčku jsou nově zdarma výběry z bankomatů Komerční banky. Dosud banka strhávala za každý výběr devět korun a poplatek pak vracela za jakoukoliv platbu kartou. Výběry z bankomatů konkurenčních bank přijdou na 39 korun. 

Banka nově nabízí i vylepšené varianty účtů za nižší ceny. Za 39 korun měsíčně tak lze pořídit účet, který má k internetovému bankovnictví a kartě navíc v ceně všechny elektronicky zadané platby a také dva výběry z bankomatů konkurenčních bank.

Za 169 korun je pak k dispozici účet, jehož součástí jsou navíc všechny výběry z bankomatů doma i v cizině zdarma a prémiové cestovní pojištění.

Z trojice velkých bank měnila podmínky naposledy v květnu ČSOB. Ta nabízí účet zdarma i s odchozími platbami, ale za podmínky měsíčního obratu na účtu alespoň ve výši 10 tisíc korun. V ceně jsou bezplatné výběry - ale také jen u bankomatů ČSOB.

Česká spořitelna pak nabízí účet zdarma při splnění tří podmínek. Každý měsíc musí její klienti provést kartou alespoň jednu platbu u obchodníků a nechat si poslat na účet alespoň sedm tisíc korun. Třetí podmínkou je úvěr nebo spoření na důchod, případně investice s ČS.

Bezpoplatkové účty začaly v Česku nabízet jako první banky, které na trh vstoupily v posledních zhruba deseti letech. Mezi průkopníky lze zařadit mBank, Fio banku, Equa bank nebo Air Bank. Právě tyto banky nabízejí účty zdarma bez podmínek nebo s takovými, které jdou splnit snadno. Další banky se k nim postupně přidaly.

Podmínky bezpoplatkových účtů jsme porovnávali naposledy v květnu:

 

Právě se děje

před 18 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy