Už žádné odměny. Komerční banka zjednodušila sazebník, účet zcela zdarma ale nedá ani teď

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
3. 8. 2017 6:23
Třetí největší banka v Česku potěšila své klienty změnou poplatků. Sazebník výrazně zjednodušila. Nově nabízí účet bez měsíčního paušálu za jeho samotné vedení. Úplně zdarma ale není - Komerční banka dál zpoplatňuje odchozí platby.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Komerční banka změnila podmínky u svých běžných účtů. Klienti tak už nemusejí sbírat odměny, aby měli vedení účtu zdarma. Nový sazebník platí od 2. srpna.

"V rámci neustálého vylepšování rušíme poplatek za vedení účtu. Ale to ještě není všechno. Nově budete moci bezplatně vybírat ze všech bankomatů KB," napsala banka v e-mailu klientům.

Dosud banka u svého základního účtu nejprve vždy strhla 68 korun za měsíční vedení a tyto peníze pak klientům vyplácela zpět v případě, že splnili jednu ze čtyř podmínek. Nově bude účet bez poplatku za vedení vždy.

I nadále ale v základním balíčku nebudou zdarma odchozí platby, jak je běžné u konkurence. Každá odchozí platba zadaná v internetovém bankovnictví vyjde na šest korun.

V základním balíčku jsou nově zdarma výběry z bankomatů Komerční banky. Dosud banka strhávala za každý výběr devět korun a poplatek pak vracela za jakoukoliv platbu kartou. Výběry z bankomatů konkurenčních bank přijdou na 39 korun. 

Banka nově nabízí i vylepšené varianty účtů za nižší ceny. Za 39 korun měsíčně tak lze pořídit účet, který má k internetovému bankovnictví a kartě navíc v ceně všechny elektronicky zadané platby a také dva výběry z bankomatů konkurenčních bank.

Za 169 korun je pak k dispozici účet, jehož součástí jsou navíc všechny výběry z bankomatů doma i v cizině zdarma a prémiové cestovní pojištění.

Z trojice velkých bank měnila podmínky naposledy v květnu ČSOB. Ta nabízí účet zdarma i s odchozími platbami, ale za podmínky měsíčního obratu na účtu alespoň ve výši 10 tisíc korun. V ceně jsou bezplatné výběry - ale také jen u bankomatů ČSOB.

Česká spořitelna pak nabízí účet zdarma při splnění tří podmínek. Každý měsíc musí její klienti provést kartou alespoň jednu platbu u obchodníků a nechat si poslat na účet alespoň sedm tisíc korun. Třetí podmínkou je úvěr nebo spoření na důchod, případně investice s ČS.

Bezpoplatkové účty začaly v Česku nabízet jako první banky, které na trh vstoupily v posledních zhruba deseti letech. Mezi průkopníky lze zařadit mBank, Fio banku, Equa bank nebo Air Bank. Právě tyto banky nabízejí účty zdarma bez podmínek nebo s takovými, které jdou splnit snadno. Další banky se k nim postupně přidaly.

Podmínky bezpoplatkových účtů jsme porovnávali naposledy v květnu:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy