Účet zdarma už nabízí i ČSOB. Prozkoumali jsme ho

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
9. 5. 2015 16:36
Novinka kopíruje nabídku sesterské Era Poštovní spořitelny. Nabízí zdarma všechny základní služby, pokud účtem "proteče" alespoň 15 tisíc korun měsíčně.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jaroslav Jiřička

Praha – Účet zdarma nově nabízí i ČSOB, druhá největší banka v Česku. Od května spustila Plus Konto, které je kopií Online účtu od "sesterské" Era Poštovní spořitelny. Poplatky nemusí platit jen ten, komu na účet v příslušném měsíci přijde alespoň 15 tisíc korun.

Nejde ovšem o zcela identickou kopii. Kdo si založí bezplatný účet u "modré" ČSOB, zaplatí v měsících, kdy podmínku minimálního obratu nesplní, poplatek za vedení ve výši 99 korun. U "červené" Poštovní spořitelny je to o třicet korun méně.

Oba účty přitom nabízejí stejné služby a je v nich vše, co většina klientů bank potřebuje. Zdarma jsou všechny tuzemské platby a operace s trvalými příkazy i inkasy, pokud jsou zadané v internetovém bankovnictví. Bez poplatku jsou dále výběry z bankomatů skupiny ČSOB, stejně jako vedení kontokorentu, tedy povoleného přečerpání. Součástí účtu je také bezkontaktní karta MasterCard.

Oproti nejlepší „bezpoplatkové“ konkurenci chybí účtům ze skupiny ČSOB  třeba možnost vybírat z jakéhokoli bankomatu v Česku (což nabízí Equa bank, Raiffeisenbank či UniCredit Bank). Ceny za výběr u bankomatů konkurenčních bank se v ČSOB a Eře také liší - první si účtuje 35 korun, druhá 39 korun. Drahé jsou i výběry z bankomatů v zahraničí, v obou značkách skupiny ČSOB přijde jeden na 100 korun.

Oba účty jsou stejně jako u konkurence určeny těm, kdo svá konta obsluhují přes internet. Zpoplatněny tak jsou například výběry peněz na pobočkových pokladnách (60 korun u ČSOB a 35 korun u Ery) nebo platební příkazy zadané papírově na pobočce (30 a 100 korun).

Parametry bezpoplatkového účtu od ČSOB můžete porovnat s konkurenčními nabídkami v této grafice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy