Účet zdarma už nabízí i ČSOB. Prozkoumali jsme ho

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
9. 5. 2015 16:36
Novinka kopíruje nabídku sesterské Era Poštovní spořitelny. Nabízí zdarma všechny základní služby, pokud účtem "proteče" alespoň 15 tisíc korun měsíčně.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jaroslav Jiřička

Praha – Účet zdarma nově nabízí i ČSOB, druhá největší banka v Česku. Od května spustila Plus Konto, které je kopií Online účtu od "sesterské" Era Poštovní spořitelny. Poplatky nemusí platit jen ten, komu na účet v příslušném měsíci přijde alespoň 15 tisíc korun.

Nejde ovšem o zcela identickou kopii. Kdo si založí bezplatný účet u "modré" ČSOB, zaplatí v měsících, kdy podmínku minimálního obratu nesplní, poplatek za vedení ve výši 99 korun. U "červené" Poštovní spořitelny je to o třicet korun méně.

Oba účty přitom nabízejí stejné služby a je v nich vše, co většina klientů bank potřebuje. Zdarma jsou všechny tuzemské platby a operace s trvalými příkazy i inkasy, pokud jsou zadané v internetovém bankovnictví. Bez poplatku jsou dále výběry z bankomatů skupiny ČSOB, stejně jako vedení kontokorentu, tedy povoleného přečerpání. Součástí účtu je také bezkontaktní karta MasterCard.

Oproti nejlepší „bezpoplatkové“ konkurenci chybí účtům ze skupiny ČSOB  třeba možnost vybírat z jakéhokoli bankomatu v Česku (což nabízí Equa bank, Raiffeisenbank či UniCredit Bank). Ceny za výběr u bankomatů konkurenčních bank se v ČSOB a Eře také liší - první si účtuje 35 korun, druhá 39 korun. Drahé jsou i výběry z bankomatů v zahraničí, v obou značkách skupiny ČSOB přijde jeden na 100 korun.

Oba účty jsou stejně jako u konkurence určeny těm, kdo svá konta obsluhují přes internet. Zpoplatněny tak jsou například výběry peněz na pobočkových pokladnách (60 korun u ČSOB a 35 korun u Ery) nebo platební příkazy zadané papírově na pobočce (30 a 100 korun).

Parametry bezpoplatkového účtu od ČSOB můžete porovnat s konkurenčními nabídkami v této grafice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy