Tři pětiny Čechů se při kratší cestě do ciziny nepojišťují, ukázal průzkum

Ekonomika Ekonomika
5. 3. 2017 14:00
Při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - častěji si jej sjednávají osobně na pobočce některé z pojišťoven než online.
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto)
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Až 62 procent Čechů si při kratších cestách za hranice vůbec nesjednává cestovní pojištění. Nejméně zodpovědní jsou v tomto ohledu lidé ve věku 36 až 44 let. Více než pětina respondentů (21 procent) se alespoň jednou v minulosti nepojistila ani při cestě na klasickou dovolenou. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos Mori pro službu Chytré pojištění v mobilu.

Průzkum dále ukázal, že při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - 42 procent lidé si jej sjednává osobně na pobočce některé z pojišťoven. Online si pojištění zařizuje 37 procent lidí (21 procent u své pojišťovny a 16 procent v internetových srovnávačích).

Podíl lidí sjednávajících si pojištění na pobočce je sice nejnižší ve věkové skupině 36 až 44 let (37 procent) a nejvyšší ve skupině od 54 od 65 let (47 procent), výraznější rozdíly mezi věkovými skupinami však vidět nejsou.

Pokud už se lidé pojistí, tak podle průzkumu přesně vědí, proti čemu se pojistili - v průzkumu 63 procent dotázaných uvedlo, že ví, co všechno jejich pojistka obsahuje a do jaké výše škody je kryje.

Nejčastěji si lidé sjednávají úrazové pojištění včetně pojištění pro případ trvalých následků (podle průzkumu je součástí 76 procent pojišťovacích balíčků), pojištění léčebných výloh (50 procent), pojištění odpovědnosti za škodu (48 procent) a pojištění zavazadel (36 procent).

 

Právě se děje

před 7 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy