Tři pětiny Čechů se při kratší cestě do ciziny nepojišťují, ukázal průzkum

Ekonomika Ekonomika
5. 3. 2017 14:00
Při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - častěji si jej sjednávají osobně na pobočce některé z pojišťoven než online.
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto)
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Až 62 procent Čechů si při kratších cestách za hranice vůbec nesjednává cestovní pojištění. Nejméně zodpovědní jsou v tomto ohledu lidé ve věku 36 až 44 let. Více než pětina respondentů (21 procent) se alespoň jednou v minulosti nepojistila ani při cestě na klasickou dovolenou. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos Mori pro službu Chytré pojištění v mobilu.

Průzkum dále ukázal, že při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - 42 procent lidé si jej sjednává osobně na pobočce některé z pojišťoven. Online si pojištění zařizuje 37 procent lidí (21 procent u své pojišťovny a 16 procent v internetových srovnávačích).

Podíl lidí sjednávajících si pojištění na pobočce je sice nejnižší ve věkové skupině 36 až 44 let (37 procent) a nejvyšší ve skupině od 54 od 65 let (47 procent), výraznější rozdíly mezi věkovými skupinami však vidět nejsou.

Pokud už se lidé pojistí, tak podle průzkumu přesně vědí, proti čemu se pojistili - v průzkumu 63 procent dotázaných uvedlo, že ví, co všechno jejich pojistka obsahuje a do jaké výše škody je kryje.

Nejčastěji si lidé sjednávají úrazové pojištění včetně pojištění pro případ trvalých následků (podle průzkumu je součástí 76 procent pojišťovacích balíčků), pojištění léčebných výloh (50 procent), pojištění odpovědnosti za škodu (48 procent) a pojištění zavazadel (36 procent).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hrad chce v čele antimonopolního úřadu náměstka vnitra Mlsnu

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, píšou Lidové noviny (LN). Podle nich prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Současný šéf ÚOHS Petr Rafaj v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. K Rafajovu odvolání už prezidenta vyzvali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

Podle LN prosazuje někdejšího předsedu Legislativní rady vlády Mlsnu do čela antimonopolního úřadu prezident. "Chce ho tam Hrad. Je na něm shoda mezi představiteli koalice," řekl deníku nejmenovaný důvěryhodný zdroj. Že je jednačtyřicetiletý Mlsna jen krůček od postu ÚOHS, potvrdil LN i člen vlády, který si nepřál být jmenován. Reakci premiéra Babiše ani ministra vnitra Hamáčka se deníku nepodařilo získat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy