Tři pětiny Čechů se při kratší cestě do ciziny nepojišťují, ukázal průzkum

Ekonomika Ekonomika
5. 3. 2017 14:00
Při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - častěji si jej sjednávají osobně na pobočce některé z pojišťoven než online.
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto)
Víkendové cesty za lyžováním do zahraničí si lidé nepojišťují tak často jako klasickou dovolenou. (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Až 62 procent Čechů si při kratších cestách za hranice vůbec nesjednává cestovní pojištění. Nejméně zodpovědní jsou v tomto ohledu lidé ve věku 36 až 44 let. Více než pětina respondentů (21 procent) se alespoň jednou v minulosti nepojistila ani při cestě na klasickou dovolenou. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos Mori pro službu Chytré pojištění v mobilu.

Průzkum dále ukázal, že při jednávání cestovního pojištění jsou Češi poměrně konzervativní - 42 procent lidé si jej sjednává osobně na pobočce některé z pojišťoven. Online si pojištění zařizuje 37 procent lidí (21 procent u své pojišťovny a 16 procent v internetových srovnávačích).

Podíl lidí sjednávajících si pojištění na pobočce je sice nejnižší ve věkové skupině 36 až 44 let (37 procent) a nejvyšší ve skupině od 54 od 65 let (47 procent), výraznější rozdíly mezi věkovými skupinami však vidět nejsou.

Pokud už se lidé pojistí, tak podle průzkumu přesně vědí, proti čemu se pojistili - v průzkumu 63 procent dotázaných uvedlo, že ví, co všechno jejich pojistka obsahuje a do jaké výše škody je kryje.

Nejčastěji si lidé sjednávají úrazové pojištění včetně pojištění pro případ trvalých následků (podle průzkumu je součástí 76 procent pojišťovacích balíčků), pojištění léčebných výloh (50 procent), pojištění odpovědnosti za škodu (48 procent) a pojištění zavazadel (36 procent).

 

Právě se děje

před 14 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy