Sedm tipů, jak pojistit život. Projděte si, jak správně vybrat pojistku a nenaletět

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
26. 3. 2017 20:03
Životní pojištění má pověst produktu, na kterém vydělávají spíše prodejci než jejich klien­ti. Mohou za to vysoké provize, které v minulých letech vedly nepoctivé prodejce k tomu, aby lidem často měnili smlouvy. Zvláště nebezpečná je tato praxe u investičního životního pojištění, kde předčasné ukončení smlouvy znamená pro klienta ztrátu značné části investovaných peněz. Když však od této praxe odhlédneme, zjistíme, že životní pojištění může výrazně pomoci v těch nejtěžších životních situacích. V otázkách a odpovědích přinášíme manuál, jak při výběru životní pojistky neprodělat.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

1. Proč si vůbec životní pojištění sjednat?

Životní pojištění nepotřebujete proto, abyste si zajistili peníze na důchod nebo abyste získali několik tisíc korun, když si třeba zlomíte prst. Životní pojištění slouží ke krytí těch nejvážnějších zdravotních rizik. Jak jste zajištěni pro případ, že byste dostali rakovinu? Jezdíte často autem? Co když budete mít vážnou nehodu? Nejde o plané strašení, ale o každodenní realitu, u které všichni doufáme, že se nebude týkat právě nás. Životní pojistka před ní neochrání ani vás neuzdraví. Ale zajistí vás. V momentě, kdy nebudete moci zajistit příjem své rodině, udělá to pojišťovna. Samozřejmě když jí za to zaplatíte.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy