Sedm tipů, jak pojistit život. Projděte si, jak správně vybrat pojistku a nenaletět

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
26. 3. 2017 20:03
Životní pojištění má pověst produktu, na kterém vydělávají spíše prodejci než jejich klien­ti. Mohou za to vysoké provize, které v minulých letech vedly nepoctivé prodejce k tomu, aby lidem často měnili smlouvy. Zvláště nebezpečná je tato praxe u investičního životního pojištění, kde předčasné ukončení smlouvy znamená pro klienta ztrátu značné části investovaných peněz. Když však od této praxe odhlédneme, zjistíme, že životní pojištění může výrazně pomoci v těch nejtěžších životních situacích. V otázkách a odpovědích přinášíme manuál, jak při výběru životní pojistky neprodělat.

1. Proč si vůbec životní pojištění sjednat?

Životní pojištění nepotřebujete proto, abyste si zajistili peníze na důchod nebo abyste získali několik tisíc korun, když si třeba zlomíte prst. Životní pojištění slouží ke krytí těch nejvážnějších zdravotních rizik. Jak jste zajištěni pro případ, že byste dostali rakovinu? Jezdíte často autem? Co když budete mít vážnou nehodu? Nejde o plané strašení, ale o každodenní realitu, u které všichni doufáme, že se nebude týkat právě nás. Životní pojistka před ní neochrání ani vás neuzdraví. Ale zajistí vás. V momentě, kdy nebudete moci zajistit příjem své rodině, udělá to pojišťovna. Samozřejmě když jí za to zaplatíte.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy