Sázkaři věřili v medaili. Veselý ji dodatečně dostal, peníze už ale nezískají

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
10. 8. 2016 16:13
Kdo před čtyřmi lety vsadil na medaili pro oštěpaře Vítězslava Veselého na londýnské olympiádě, má smůlu i poté, co mu ji Mezinárodní olympijský výbor kvůli dopingu soupeře dodatečně přidělil. Na tyto případy totiž pamatuje herní plán sázkových společností. Je v něm určeno, že na dodatečnou úpravu výsledků kvůli dopingu nelze brát ohled.
Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý | Foto: Reuters

Praha – Dodatečná bronzová medaile pro Vítězslava Veselého z londýnské olympiády nijak nemění situaci sázkařů, kteří už tehdy věřili v cenný kov.

I když se totiž Veselý po diskvalifikaci původně stříbrného ukrajinského oštěpaře dočká, sázky se vyhodnocují hned po skončení sportovní události. Kdo tedy před čtyřmi lety vsadil na Veselého medaili, má smůlu i po aktuálním verdiktu disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru.

"Výsledky sportovních událostí vyhodnocujeme bezprostředně po jejich zveřejnění oficiálními zdroji (organizátory), měnit je zpětně není možné. Klienti na vyhodnocení nemohou a nechtějí čekat po nějakou lhůtu - několik dní, měsíců či let," říká Petr Šrain, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna.

Na tyto případy pamatuje herní plán sázkových společností. "Je v něm jasně určeno, že na dodatečnou úpravu výsledků kvůli dopingu nelze brát ohled. Sázkaři tedy nebudou nuceni vracet výhry a naopak ani my nebudeme vyplácet výhry těm, kteří si před čtyřmi lety vsadili a prohráli," doplňuje Markéta Světlíková, mluvčí Chance.

Kolik sázkařů Veselému v Londýně věřilo, už dnes sázkové kanceláře nevědí. Vzhledem k tomu, že svěřenec Jana Železného tehdy vyhrál kvalifikaci výkonem roku, jich málo zřejmě nebylo. "Přesnou statistiku k Veselému již nemáme k dispozici. Nicméně oštěp je historicky velmi úspěšná disciplína pro české barvy a o sázky na naše atlety je velký zájem," říká Jiří Hadrava, mluvčí Tipsportu.

S reklamacemi tiketů po diskvalifikacích se sázkové společnosti příliš nesetkávají. "Naši zákazníci se na nás v podobných případech obracejí spíše s dotazem a žádostí o vysvětlení," říká Šrain.

"Bohužel doping je podvod na všechny, fanoušky, sázkaře i sázkové kanceláře. Například mnohaletý doping cyklisty Armstronga je klasickým příkladem, kdy jeho podvodná vítězství, s ohledem na to, že byl nejsázenějším cyklistou, stála sázkové kanceláře nemalé peníze," dodává mluvčí Fortuny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Zemřela tenisová legenda Hardová

Ve věku 85 let zemřela ve čtvrtek americká členka tenisové Síně slávy a vítězka tří grandslamů ve dvouhře Darlene Hardová. Ještě větší úspěchy slavila vyznavačka stylu servis-volej ve čtyřhře, v níž v 50. a 60. letech minulého století vybojovala celkem 18 grandslamových trofejí.

Hardová si na turnajích velké čtyřky zahrála ve dvouhře sedm finále, uspěla dvakrát v New Yorku a v roce 1960 i v Paříži. Ve čtyřhře se radovala také ve Wimbledonu, k 13 titulům přidala pět v mixu. Dvakrát slavila po boku legendárního Australana Roda Lavera.

V neoficiálním ročním světovém žebříčku se v letech 1957 až 1963 dostala do první desítky, třikrát byla druhá. Po ukončení hráčské kariéry se krátce věnovala trénování, poté přes 40 let pracovala ve vydavatelství Jihokalifornské univerzity.

před 2 hodinami

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy