Přehled pomoci: Podívejte se, jak vám vláda může kompenzovat omezující opatření

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
15. 12. 2020 14:38
Od pátku 18. prosince se podle vládního nařízení opět zavírají restaurace, hotely, penziony. Zavřou se i muzea, galerie, památky, také vnitřní sportoviště. Vláda oznámila, že nabídne nejpostiženějším segmentům ekonomiky kompenzace za uzavřené provozy. Podívejte se, o jaké částky mohou podnikatelé nově žádat a jaké programy pomoci jsou v platnosti už delší dobu.
Foto: Shutterstock.com, Aktuálně.cz

Hotely, penziony a další ubytovací zařízení

Vláda v pondělí oznámila, že znovu nastartuje program Covid ubytování, který kompenzoval hotelům a penzionům propady zisků z jara. Z Covid ubytování II si budou moci podnikatelé požádat ministerstvo pro místní rozvoj o náhradu části ušlých zisků za období říjen až prosinec. 

Stejně jako v případě první fáze programu dostanou, pokud bude dotační program notifikován, tedy odsouhlasen Evropskou komisí, 100 až 300 korun na lůžko v závislosti na kategorii a třídě hromadného ubytovacího zařízení. Luxusnější hotely budou žádat o 300 korun, penziony o 200 korun na lůžko a noc.

Zároveň budou muset prokázat sezonní obsazenost v tomto období. Vláda na druhou fázi tohoto programu uvolní až 2,7 miliardy korun z vládní rozpočtové rezervy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Toyota v Kolíně po odstávce kvůli čipům obnovila výrobu

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně v úterý po odstávce obnovila výrobu. Zaměstnanci se vrátili do plného třísměnného systému. Odstávka trvala s týdenní přestávkou od 15. srpna, předtím byli zaměstnanci na celozávodní dovolené. Důvodem byl nedostatek čipů do palubní elektroniky, který trápí celý automobilový průmysl, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Výrobu firma částečně obnovila v týdnu od 6. září, vyrobila několik stovek aut, běžně jich produkuje kolem tisícovky denně. Další týden se ale linky opět zcela zastavily, nyní se zaměstnanci postupně vrátí k plné produkci. Po dobu odstávky dostávali pracovníci Toyoty 80 procent průměrného platu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy