Přehled pomoci: Podívejte se, jak vám vláda může kompenzovat omezující opatření

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
15. 12. 2020 14:38
Od pátku 18. prosince se podle vládního nařízení opět zavírají restaurace, hotely, penziony. Zavřou se i muzea, galerie, památky, také vnitřní sportoviště. Vláda oznámila, že nabídne nejpostiženějším segmentům ekonomiky kompenzace za uzavřené provozy. Podívejte se, o jaké částky mohou podnikatelé nově žádat a jaké programy pomoci jsou v platnosti už delší dobu.
Foto: Shutterstock.com, Aktuálně.cz

Hotely, penziony a další ubytovací zařízení

Vláda v pondělí oznámila, že znovu nastartuje program Covid ubytování, který kompenzoval hotelům a penzionům propady zisků z jara. Z Covid ubytování II si budou moci podnikatelé požádat ministerstvo pro místní rozvoj o náhradu části ušlých zisků za období říjen až prosinec. 

Stejně jako v případě první fáze programu dostanou, pokud bude dotační program notifikován, tedy odsouhlasen Evropskou komisí, 100 až 300 korun na lůžko v závislosti na kategorii a třídě hromadného ubytovacího zařízení. Luxusnější hotely budou žádat o 300 korun, penziony o 200 korun na lůžko a noc.

Zároveň budou muset prokázat sezonní obsazenost v tomto období. Vláda na druhou fázi tohoto programu uvolní až 2,7 miliardy korun z vládní rozpočtové rezervy.

 

Právě se děje

Další zprávy