Natland Group koupila společnost Avant Fund Management

ČTK ČTK
25. 6. 2012 14:55
Avant Fund Management je druhým největším správcem fondů kvalifikovaných investorů v ČR
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Natland Group dokončila převzetí investiční společnosti Avant Fund Management, která je druhým největším správcem fondů kvalifikovaných investorů v ČR.

Natland koupil 80% podíl ve společnosti, zbývajících 20 % drží výkonný ředitel firmy Pavel Doležal. Transakci již dříve schválila Česká národní banka, která nad činností investičních společností vykonává dohled.

Avant je investiční společnost, která zakládá a spravuje investiční a podílové fondy kvalifikovaných investorů. Nyní spravuje 20 fondů s objemem majetku v hodnotě přes pět miliard korun.

Typickou klientelou Avantu jsou velké korporace, jejich vlastníci, případně finanční management z tuzemska i zahraničí. Investice nejčastěji směřují do nemovitostí, kapitálových účastí, obnovitelných zdrojů, ale také pohledávek.

"S Avantem jsme spolupracovali již v minulosti. Trh s fondy má podle našeho názoru velký potenciál pro další růst," uvedl majoritní vlastník Natland Group Tomáš Raška.

"Spojení s Natlandem přinese Avantu nový impulz pro rozvoj našeho podnikání, zejména strategické zaměření na zahraniční správce fondů, kterým představujeme ČR jako potenciálně zajímavou jurisdikci," doplnil Doležal.

Natland Group je investiční a finanční skupina, která deset let působí na trzích podnikových fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě, a to zejména ve třech klíčových oblastech, kterými jsou private equity (soukromý kapitál), finanční služby a nemovitosti. Strategie skupiny je postavena zejména na investicích do středních podniků, takzvaných start-up projektů a na restrukturalizacích firem.

 

Právě se děje

teď

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy