Walmart zahajuje 3D on-line nákupy, chce konkurovat Amazonu

ČTK ČTK
28. 6. 2018 9:44
Walmart bojuje o zákazníky, kteří nakupují na internetu. Nyní zavádí novinku - on-line 3D prohlídku pokoje, kde si můžete nábytek rovnou objednat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Walmart

Bentonville - Největší maloobchodní řetězec světa Walmart na svých internetových stránkách představil 3D virtuální nákupní prohlídku, v níž zákazníci mohou procházet typovým bytem. V něm vedle svých výrobků představuje na 70 položek domácích značek. Služba bude aktivní od července, uvedla firma.

Americký maloobchodní gigant stejně jako další firmy hledá nové způsoby, jak se prosadit s ohledem na rychle se měnící návyky kupujících a na silnou konkurenci od internetového prodejce Amazon. Do on-line aktivit investuje miliardy dolarů.

Od převzetí firmy Jet.com za více než tři miliardy USD před téměř dvěma lety Walmart upevnil svou pozici na internetu. Koupil další značky, jako Bonobos a ModCloth, a výrazně rozšířil počet zboží, které prodává po internetu. Posílil také dodávkové služby.

Technologický inkubátor společnosti Store No 8 koupil v únoru start-up Spatialand, aby pro jeho obchody a webové stránky vytvořil produkty virtuální reality.

Walmart letos očekává zvýšení tržeb z internetového prodeje o 40 procent.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy