Primark už buduje svůj první český obchod. Spolu s ním dorazí i jeho temnější stránka

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 28. 7. 2019 22:09
Řetězec s levnou módou Primark po měsících spekulací potvrdil, že v příštím roce otevře na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v nové budově svoji první českou prodejnu. Datum otevření neupřesnil, některé zdroje hovoří o květnu 2020, jiné až o druhé polovině roku. Historii irské firmy lemují skandály, soudní spor i rekordní růst v zahraničí. Podívejte se na zajímavosti o obchodu, který se pyšní tržbami ve stovkách miliard.
Foto: Shutterstock

Řetězec s levnou módou Primark po měsících spekulací potvrdil, že v příštím roce otevře na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v nové budově svoji první českou prodejnu. Datum otevření neupřesnil, některé zdroje hovoří o květnu 2020, jiné až o druhé polovině roku.

Firma se také rozhodla vyzkoušet pro ni neprobádané vody a bude zjišťovat zájem zákazníků o nákup po internetu.

Historii firmy lemují skandály, soudní spor i rekordní růst v zahraničí. Na následujících kartách se podívejte na zajímavosti o obchodu, který se pyšní tržbami ve stovkách miliard.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy