Foto: Nové outletové centrum otevře už v listopadu. Co přinese ostravská Arena?

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
V polovině letošního listopadu se otevře čtvrté velké outletové centrum v České republice. Projekt s názvem Outlet Moravia Arena staví společnost TK Development v Ostravě-Přívoze u Hlučínské ulice v blízkosti dálnice.
Právě dobrá dopravní dostupnost má být hlavním lákadlem pro nájemce. V okruhu 60 minut jízdy žije až 3,2 milionu obyvatel, láká firma. Kromě Moravskoslezského kraje spoléhá i na blízkost Polska a Slovenska, věří také v zájem obyvatel Olomoucka či Zlínska nebo turistů navštěvujících Beskydy.
První fáze nabídne okolo 70 obchodů o celkové rozloze přibližně 11 700 metrů čtverečních (hrubá nájemní plocha). Fotografie zachycuje stavbu centra.
„V době otevření arény předpokládáme obsazenost centra více než 80 procent,“ říká Roman Vachta, projektový manažer TK Development. (Fotografie ze stavby.)
Foto: TK Development, CBRE
Petr Kučera Petr Kučera
25. 7. 2018 7:36
První fáze nabídne okolo 70 obchodů, mimo jiné Adidas, Gant, Puma, United Colors of Benetton, Ecco, Mustang nebo s.Oliver.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy