Zadejte číslo karty a obdržíte peníze. Takto online podvodníci využívají nepozornosti

Zadejte číslo karty a obdržíte peníze. Takto online podvodníci využívají nepozornosti
Screenshot podvodné stránky odkazující na platformu Vinted. Po kliknutí na "získejte peníze" se prodávající dostává na stránku, kam má zadat číslo karty - viz další obrázek.
Druhý snímek k portálu Vinted. Prodávající má zadat číslo karty. To však nedává smysl, pro obdržení peněz prodávající nikdy nemusí zadávat číslo karty. To zadává ten, který platí. Při spěchu však někteří lidé tento fakt opomenou. Podezřelá je i adresa v horním řádku.
I tento snímek vypadá velice věrohodně. Prodejce by však měl opět upozornit samotný fakt, že zadáním údajů ke své kartě peníze neobdrží, ale odesílá.
V horní listě není přeloženo slovo "finir", dále nepřeloženo políčko "AA" a dole tlačítko "ANNULER".
Foto: Eset
Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
23. 1. 2023 6:10
Podvodníci na internetu jsou stále vychytralejší. Dokážou se přizpůsobit trendům a pro své krádeže využívají populárních poskytovatelů služeb jako Česká pošta, síť LinkedIn či internetové bazary Facebook Market a Vinted. Banky kvůli tomu řeší stovky blokací účtů měsíčně. Pravděpodobnost, že se okradeným peníze vrátí, je přitom minimální. Podívejte se, jak útoky online zlodějů vypadají v praxi.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Exploze plynové lahve v závodě na Teplicku vážně zranila pět lidí

Při výbuchu propanbutanové lahve v závodě v Košťanech na Teplicku bylo vážně zraněno pět lidí. Tři lidé utrpěli velmi vážná poranění a záchranáři je převezli do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. Pro jednoho člověka přiletěl vrtulník z Prahy, dalšího převáží vrtulník z Ústí a třetí jede sanitkou. Další dva zraněné vezly sanitky do ústeckého traumacentra, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Další výbuch podle hasičů nehrozí.

Událost se stala po 11. hodině v Hornické ulici. Evakuováni byli všichni pracovníci z haly, podle hasičů to bylo 17 lidí. Evakuace okolí podle hasičů není nutná. Mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová řekla, že na místo vyjeli kriminalisté.

Do firmy, která provádí revize propanbutanových lahví, přijelo několik desítek hasičů z šesti jednotek. "Vybuchl zbytkový propanbutan v servisované lahvi," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Hasiči ochladili propanbutanové lahve uvnitř budovy. Plyn již nehoří. Nebezpečí dalšího výbuchu nehrozí, uvedli hasiči

Zdroj: ČTK
Další zprávy