Tyto dárky dětem nedávejte. Jsou nebezpečné, varují úřady

Tyto dárky dětem nedávejte. Jsou nebezpečné, varují úřady
Příliš malé části má i tato dřevěná skládačka čínského původu, dovážená společností PTT Global. Z jejích 48 kostek se víc než polovina vešla do zkušebního válce pro malé části, což představuje riziko spolknutí nebo vdechnutí. Zejména malé děti přitom chtějí hračky vnímat všemi smysly, tedy nejen je vidět a ohmatat, ale často i ochutnat, což může skončit tragicky.
Nebezpečné elektrické klávesy s názvem Shan Dou od neznámého výrobce. Rozměry ploché vidlice neodpovídají předepsanému vzoru a při jejím zasunutí do zásuvky může uživatel utrpět úraz elektrickým proudem. Kromě toho chyběl návod k bezpečnému užívání v českém jazyce a výrobek nebyl řádně označen.
Sada hudebních nástrojů Agatka - saxofon a kytara. Riziko představuje náustek plastového saxofonu z této sady, který je pouze volně nasunut na vyústění saxofonu a i malé dítě jej velmi lehce sundá.
Hned několik vážných nedostatků má tento kočárek pro panenky, jehož výrobce i dovozce je neznámý. Při hře a obvyklé manipulaci s kočárkem se může snadno dítě poškrábat o ostré hrany trubek, pohmoždit si v jejich dutině prstíky. Nelze vyloučit ani tržné rány nebo jiné vážné zranění, pokud se kočárek s nedostatečným blokovacím zařízením nečekaně zbortí.
Foto: ČOI
Petr Kučera Petr Kučera
19. 12. 2013 11:00
Česká obchodní inspekce a ministerstvo zdravotnictví objevily v předchozích měsících několik nebezpečných výrobků pro děti. Projděte si jejich přehled.

Česká obchodní inspekce a ministerstvo zdravotnictví objevily v předchozích měsících několik nebezpečných výrobků pro děti. Projděte si jejich přehled.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy