Tyto dárky dětem nedávejte. Jsou nebezpečné, varují úřady

Tyto dárky dětem nedávejte. Jsou nebezpečné, varují úřady
Příliš malé části má i tato dřevěná skládačka čínského původu, dovážená společností PTT Global. Z jejích 48 kostek se víc než polovina vešla do zkušebního válce pro malé části, což představuje riziko spolknutí nebo vdechnutí. Zejména malé děti přitom chtějí hračky vnímat všemi smysly, tedy nejen je vidět a ohmatat, ale často i ochutnat, což může skončit tragicky.
Nebezpečné elektrické klávesy s názvem Shan Dou od neznámého výrobce. Rozměry ploché vidlice neodpovídají předepsanému vzoru a při jejím zasunutí do zásuvky může uživatel utrpět úraz elektrickým proudem. Kromě toho chyběl návod k bezpečnému užívání v českém jazyce a výrobek nebyl řádně označen.
Sada hudebních nástrojů Agatka - saxofon a kytara. Riziko představuje náustek plastového saxofonu z této sady, který je pouze volně nasunut na vyústění saxofonu a i malé dítě jej velmi lehce sundá.
Hned několik vážných nedostatků má tento kočárek pro panenky, jehož výrobce i dovozce je neznámý. Při hře a obvyklé manipulaci s kočárkem se může snadno dítě poškrábat o ostré hrany trubek, pohmoždit si v jejich dutině prstíky. Nelze vyloučit ani tržné rány nebo jiné vážné zranění, pokud se kočárek s nedostatečným blokovacím zařízením nečekaně zbortí.
Foto: ČOI
Petr Kučera Petr Kučera
19. 12. 2013 11:00
Česká obchodní inspekce a ministerstvo zdravotnictví objevily v předchozích měsících několik nebezpečných výrobků pro děti. Projděte si jejich přehled.

Česká obchodní inspekce a ministerstvo zdravotnictví objevily v předchozích měsících několik nebezpečných výrobků pro děti. Projděte si jejich přehled.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Německý prezident udělí záslužný řád českému spisovateli Jaroslavu Rudišovi

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ocení Záslužným řádem Spolkové republiky Německo 16 lidí za jejich kulturní činnost, mezi vyznamenanými bude i český spisovatel Jaroslav Rudiš. Oznámila to kancelář hlavy německého státu. Řády předá Steinmeier 1. října u příležitosti Dne německé jednoty, který země slaví 3. října.

Úřad německého prezidenta sdělil, že řády prezident udělí se zvláštním pohledem na kulturní život v Německu. "Šest žen a deset mužů se mimořádným způsobem zasadilo za umění a kulturní život, který byl koronavirovými omezeními obzvláště zasažen," uvedla Steinmeierova kancelář.

Rudiše, který dlouhodobě žije v Berlíně, označil Steinmeier za jednoho z nejangažovanějších stavitelů mostů mezi Německem a Českem. "Jaroslav Rudiš se jako společenskopoliticky angažovaný Evropan i v německém tisku opakovaně hlásí o slovo a svou prací ukazuje, že hranice lze překonat a že kultura to zvládne i pandemických časech," uvedla prezidentova kancelář.

Rudiš se proslavil romány jako Grandhotel nebo Konec punku v Helsinkách či komiksovou trilogií Alois Nebel. Román Winterbergova poslední cesta, který vyšel v roce 2019, napsal již německy. V němčině napsal i grafický román Nachtgestalten (Noční chodci), na kterém spolupracoval s rakouským ilustrátorem Nicolasem Mahlerem.

Další zprávy