Nebeslev.cz má další problém, věřitelé chtějí 400 tisíc

ČTK ČTK
24. 9. 2013 17:05
Soud opět zahájil insolvenční řízení s provozovatelem slevového portálu.
Portál Nebeslev
Portál Nebeslev | Foto: Tereza Holanová

Olomouc - Krajský soud v Olomouci opět zahájil insolvenční řízení s firmou Nebeslev, která provozuje stejnojmenný portál nabízející hromadné slevy. Zatímco k prvnímu insolvenčnímu návrhu na portál Nebeslev.cz se žádný další věřitel nepřidal a soud v červenci řízení zastavil, tak k druhému návrhu se v září postupně připojili další dva věřitelé společnosti Nebeslev.

Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Vyjádření firmy Nebeslev, která patří mezi deset největších slevových portálů, se nepodařilo získat.

Insolvenční návrh na portál Nebeslev.cz podal na přelomu července a srpna podnikatel Michal Lev z Frýdku-Místku, který tvrdí, že u firmy Nebeslev má pohledávky po lhůtě splatnosti v celkové hodnotě bezmála 160 000 korun. Portál Nebeslev.cz mu prý neproplatil prodané slevové poukázky na jím poskytnuté služby. Lev proto požádal soud, aby na majetek společnosti Nebeslev prohlásil konkurz.

V září se k insolvenčnímu návrhu na slevový portál Nebeslev.cz připojila podnikatelka Zuzana Hrbková z Prahy, která nesplacené pohledávky vyčíslila bezmála na 150 000 korun. Prohlášení konkurzu na majetek společnosti Nebeslev požaduje také podnikatel Dan Putík. V insolvenčním návrhu uvedl pohledávky za neproplacené slevové poukázky zhruba za 80 000 korun. Soud nyní od věřitelům portálu Nebeslev.cz eviduje dalších devět přihlášených pohledávek.

Hrozba konkurzu se nad portálem Nebeslev.cz vznášela už v červenci. Krajský soud v Olomouci ale nakonec insolvenční řízení s firmou Nebeslev zastavil. Podnikatelka Martina Drahošová z Chotětova na Mladoboleslavsku tehdy stáhla svůj insolvenční návrh, protže se s majitelkou firmy Nebeslev dohodla na splacení dlužné částky 190 000 korun za poukázky na kosmetické služby.

Desítka na českém trhu

Na žebříčku největších slevových serverů, který na začátku letošního roku sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev.cz desátá pozice. Firmu Nebeslev letos ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců, protože svým obchodním partnerům neplatila podle domluveného platebního kalendáře. Kvůli stížnostem uživatelů byl portál Nebeslev.cz v březnu vyřazen z nabídku vyhledávače Skrz.cz.

Hromadné nakupování se slevou je fenoménem tuzemského internetu od jara 2010. V Česku postupně vznikly více než tři stovky slevových serverů, jejichž počet později klesl a nyní jich je podle statistik portálu Skrz.cz v provozu zhruba sedm desítek. Slevových portálů bude podle odborníků ubývat.

Tuzemské slevové servery loni zvýšily tržby o 61 procent na 2,9 miliardy korun, uvedl už dříve portál Slevin.cz. Na slevových portálech podle průzkumu agentury Incoma GfK pro společnost MasterCard pravidelně nakupuje čtvrtina Čechů.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Událost vyšetřuje policie.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy