Na trhu je nebezpečná dětská píšťalka, varuje ČOI

Ekonomika Ekonomika, red eko
25. 8. 2009 16:40
Malé části může dítě vdechnout či spolknout a udusit se
Nebezpečná dětská píšťalka
Nebezpečná dětská píšťalka | Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce objevila na českém trhu nebezpečnou dětskou píšťalku. „Jedná se o plastovou barevnou píšťalku ve tvaru delfína, který je zhruba sedm až osm centimetrů dlouhý," říká mluvčí inspekce Kamila Juhaňáková. Na delfína je ve spodní části připevněna průhledná tuba s bonbony.

Výrobek obsahuje malé části, které se vejdou do zkušebního válce. „Náustek a drobnou vložku s planžetou lze snadno sejmout a to pak může dítě vdechnout či spolknout a udusit se. Kvůli tomu může mít nevinná dětská hra s touto hračkou fatální následky," varuje mluvčí. Výrobek nebyl označen informací o druhu nebezpečí, které vyplývá z věkového omezení uvedeného na hračce.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Na trhu je nebezpečná melaminová lžíce, varuje hygienik
Solária škodí zdraví. A jmenovitě tato, varuje ČOI
ČOI omezila kontroly benzinek, i když kvalita klesá
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy