Na trhu je nebezpečná dětská píšťalka, varuje ČOI

Ekonomika Ekonomika, red eko
25. 8. 2009 16:40
Malé části může dítě vdechnout či spolknout a udusit se
Nebezpečná dětská píšťalka
Nebezpečná dětská píšťalka | Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce objevila na českém trhu nebezpečnou dětskou píšťalku. „Jedná se o plastovou barevnou píšťalku ve tvaru delfína, který je zhruba sedm až osm centimetrů dlouhý," říká mluvčí inspekce Kamila Juhaňáková. Na delfína je ve spodní části připevněna průhledná tuba s bonbony.

Výrobek obsahuje malé části, které se vejdou do zkušebního válce. „Náustek a drobnou vložku s planžetou lze snadno sejmout a to pak může dítě vdechnout či spolknout a udusit se. Kvůli tomu může mít nevinná dětská hra s touto hračkou fatální následky," varuje mluvčí. Výrobek nebyl označen informací o druhu nebezpečí, které vyplývá z věkového omezení uvedeného na hračce.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Na trhu je nebezpečná melaminová lžíce, varuje hygienik
Solária škodí zdraví. A jmenovitě tato, varuje ČOI
ČOI omezila kontroly benzinek, i když kvalita klesá
 

Právě se děje

před 30 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy