Foto: Nová nákupní centra v Česku. Otevírá se unikátní tržnice i největší multikino

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
V pondělí 17. července se otevřela Tržnice Brno. Radnice městské části Brno-střed říká, že jde o první krytou tržnici na území České republiky zaměřenou výhradně na potraviny.
Po letech chátrání prošel rekonstrukcí bývalý Dům potravin na Zelném trhu - pozdně funkcionalistická budova v centru Brna (na starší fotografii).
Tržnice chce nabízet kvalitní potraviny od malých a středních lokálních producentů - například maso, uzeniny, sýry, pečivo, vejce, koření, bylinky a další zboží, které z hygienických důvodů není dost dobře možné prodávat na tržišti pod otevřeným nebem.
"Krytá tržnice tak doplní nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu," říká Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. Ten čerpal inspiraci z podobných provozů v zahraničí. Radnice věří, že tak ze Zelného trhu vytvoří gastronomický pupek Brna.
Foto: Unibail-Rodamco
Petr Kučera Jana Králová, Petr Kučera
Aktualizováno 23. 7. 2017 11:20
Podívejte se, kde letos otevírají velká obchodní centra.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy