Foto: Nová nákupní centra v Česku. Otevírá se unikátní tržnice i největší multikino

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
V pondělí 17. července se otevřela Tržnice Brno. Radnice městské části Brno-střed říká, že jde o první krytou tržnici na území České republiky zaměřenou výhradně na potraviny.
Po letech chátrání prošel rekonstrukcí bývalý Dům potravin na Zelném trhu - pozdně funkcionalistická budova v centru Brna (na starší fotografii).
Tržnice chce nabízet kvalitní potraviny od malých a středních lokálních producentů - například maso, uzeniny, sýry, pečivo, vejce, koření, bylinky a další zboží, které z hygienických důvodů není dost dobře možné prodávat na tržišti pod otevřeným nebem.
"Krytá tržnice tak doplní nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu," říká Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. Ten čerpal inspiraci z podobných provozů v zahraničí. Radnice věří, že tak ze Zelného trhu vytvoří gastronomický pupek Brna.
Foto: Unibail-Rodamco
Petr Kučera Jana Králová, Petr Kučera
Aktualizováno 23. 7. 2017 11:20
Podívejte se, kde letos otevírají velká obchodní centra.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy