Foto: Nová nákupní centra v Česku. Otevírá se unikátní tržnice i největší multikino

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
V pondělí 17. července se otevřela Tržnice Brno. Radnice městské části Brno-střed říká, že jde o první krytou tržnici na území České republiky zaměřenou výhradně na potraviny.
Po letech chátrání prošel rekonstrukcí bývalý Dům potravin na Zelném trhu - pozdně funkcionalistická budova v centru Brna (na starší fotografii).
Tržnice chce nabízet kvalitní potraviny od malých a středních lokálních producentů - například maso, uzeniny, sýry, pečivo, vejce, koření, bylinky a další zboží, které z hygienických důvodů není dost dobře možné prodávat na tržišti pod otevřeným nebem.
"Krytá tržnice tak doplní nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu," říká Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. Ten čerpal inspiraci z podobných provozů v zahraničí. Radnice věří, že tak ze Zelného trhu vytvoří gastronomický pupek Brna.
Foto: Unibail-Rodamco
Petr Kučera Jana Králová, Petr Kučera
Aktualizováno 23. 7. 2017 11:20
Podívejte se, kde letos otevírají velká obchodní centra.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy