reklama
 
 

Ceny benzinu padají, je nejlevnější za čtyři roky

28. 11. 2008 13:45
Litr naturalu přijde na méně než 25 korun

Praha/Brno - Ceny benzinu v Česku jsou nejnižší za poslední čtyři roky.

Vyplývá to z nové analýzy Hospodářské komory, která zpracovala na základě údajů společnosti CCS cenovou mapu pohonných hmot v 77 lokalitách po celé zemi.

Ceny pohonných hmot tak pokračovaly ve strmém pádu z uplynulých týdnů, litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se už dostal pod 25 korun a ke čtvrteční půlnoci se prodával v průměru za 24,91 koruny, motorová nafta byla k dostání za 27,24 koruny.

Litr Naturalu 95 oproti minulému čtvrtku zlevnil v průměru o 97 haléřů, motorová nafta o 53 haléřů. Ve srovnání s obdobím před čtyřmi měsíci je rozdíl v cenách velký. K 27. červenci letošního roku se Natural 95 prodával dráž o 7,30 za litr (32,31 korun) a nafta o 7,20 koruny (34,44 korun).

Řidiči tak za plnou čtyřicetilitrovou nádrž ušetří přibližně tři stovky. Nejlevnější Natural 95 i nafta se prodává na Sokolovsku, nejdráž naopak Natural 95 na Šumpersku a nafta na Benešovsku.

"Pokles cen pohonných hmot je příznivý nejen pro běžné motoristy, ale především pro firmy, kterým se tak snižují náklady. Nižší náklady na dopravu se pak mohou pozitivně projevit i v cenách některého zboží a služeb. Prostor pro další snižování cen se však již pomalu vyčerpává. Lze očekávat, že se nyní ceny pomalu ustálí. Vše samozřejmě závisí na tom, jak se budou dále vyvíjet ceny ropy na světových trzích," uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Z šetření Hospodářské komory vyplývá, že ze 77 sledovaných územních celků prodávají Natural 95 levněji, než je celostátní průměr v 34 celcích, u nafty je to o jeden více. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší oblastí u Naturalu je 1,79 koruny, u motorové nafty to je 1,59 koruny.

autor: Tomáš Fránek | 28. 11. 2008 13:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama