Komu hrozí úraz? Smolaři a šťastlivci podle zvěrokruhu

Petr Kučera Petr Kučera
2. 4. 2013 14:30
Žebříček podle zvěrokruhu sestavila pojišťovna podle 150 tisíc loňských zranění
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Největšími smolaři jsou lidé narození ve znamení Býka, naopak nejšťastnější jsou Střelci. Alespoň pokud jde o statistiku úrazů za loňský rok podle České pojišťovny.

Žebříček podle zvěrokruhu vznikl na základě statistiky více než 150 tisíc loňských pojistných událostí z úrazového pojištění.

"Rozdíl mezi těmito dvěma póly činí přitom více než 25 procent," říká Tomáš Zavoral, ředitel odboru externí komunikace České pojišťovny.

Býci loni utrpěli o 12,6 procenta úrazů více, než je průměr u ostatních znamení. Naopak nejméně úrazů bylo vloni mezi Střelci (o 13,7 procenta méně než průměr). Z průměru pak vůbec nevybočují lidé narození ve znamení Lva.

Česká pojišťovna v letech 2011 a 2012 podobným způsobem zkoumala znamení zvěrokruhu v souvislosti s dopravními nehodami. Z této analýzy vyplynulo, že narodit se ve znamení Berana s sebou přináší nejvyšší riziko nehody za volantem. I zde dopadli nejlépe Střelci.

Foto: Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje
Čtěte také:
Kde máte největší šanci přijít k úrazu? Žebříček okresů
Test letních pneumatik: Čtyři neprošly, pozor na ně
 

Právě se děje

před 2 minutami

Z nizozemského muzea někdo ukradl obraz van Gogha. Bylo zavřené kvůli epidemii

Neznámí pachatelé ukradli z muzea Singer Laren v nizozemském Larenu východně od Amsterodamu obraz Vincenta van Gogha. Oznámila to nizozemská agentura ANP. Muzeum je kvůli epidemii uzavřené. Zda zloději odnesli i jiná umělecká díla, není zatím jasné.

Obraz Jarní zahrada z roku 1884 byl zapůjčen z muzea v Groningenu pro výstavu Zrcadlo duše, na níž mohli v Larenu do uzavření expozice návštěvníci vidět díla malířů tvořících ve stylu neoimpresionismu, pointilismu, expresionismu a kubismu. Na instalaci výstavy se podílelo amsterodamské Rijksmuseum.

Policie zatím po pachatelích pátrá. Muzeum Singer Laren bylo zřízeno k prezentaci děl z pozůstalosti amerického sběratele Williama Singera, potomka miliardářské rodiny pittsburghských ocelářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy