Deset nejlepších kempů v Česku. Projděte si výsledky ankety

ČTK ČTK
16. 3. 2016 11:34
Anketu Kemp roku 2015 vyhrál areál Pecka v okrese Jičín. Do českých kempů loni přijel rekordní počet lidí.
Koupaliště a kemp Pecka
Koupaliště a kemp Pecka | Foto: Dokempu.cz

Praha - Kempem roku 2015 se stalo Koupaliště a kemp Pecka v okrese Jičín. Na druhém místě skončil Autocamp Sedmihorky v Českém ráji a třetí byl Camping Vranovská pláž. Uvedl to portál dokempu.cz, který anketu pořádá. V anketě hlasovalo rekordních 10 018 hlasujících.

V kategorii nejlepší kemp roku 2015 pro vodáky vyhrál Kanak - kemp Branná u Vyššího Brodu. Ocenění nejlepší kemp roku pro cyklisty získal Autokempink Strážnice.

Deset nejlepších kempů podle ankety Kemp roku 2015:

1. Koupaliště a kemp Pecka
2. Autocamp Sedmihorky
3. Camping Vranovská pláž
4. Drhleny v Českém ráji
5. Autocamping Pod Černým lesem Žamberk
6. Autocamp OASA Staňkov
7. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm
8. Autokemp Budišov nad Budišovkou
9. Kanak - kemp Branná
10. Camp Dolce

Do českých kempů loni přijel rekordní počet lidí, podle statistiků se tam ubytovalo 1,08 milionu turistů, meziročně o 21 procent víc.

"Stále více Čechů tráví svoji dovolenou v tuzemsku a čím dál více v kempech, jejichž návštěvnost byla v minulém roce historicky největší," uvedl Aleš Hanzl z portálu dokempu.cz. Za rostoucí návštěvností podle něj stojí zlepšující se vybavenost i služby českých kempů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

U hranic s Ázerbájdžánem jsou rozmístění ruští pohraničníci, oznámil Jerevan

V arménské oblasti Tavuš, která hraničí s Ázerbájdžánem, byla rozmístěna ruská pohraniční stráž. Podle ruských tiskových agentur to ve čtvrtek oznámilo arménské ministerstvo obrany. Premiér Nikol Pašinjan už dříve navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají boje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy