Deset nejlepších kempů v Česku. Projděte si výsledky ankety

ČTK ČTK
16. 3. 2016 11:34
Anketu Kemp roku 2015 vyhrál areál Pecka v okrese Jičín. Do českých kempů loni přijel rekordní počet lidí.
Koupaliště a kemp Pecka
Koupaliště a kemp Pecka | Foto: Dokempu.cz

Praha - Kempem roku 2015 se stalo Koupaliště a kemp Pecka v okrese Jičín. Na druhém místě skončil Autocamp Sedmihorky v Českém ráji a třetí byl Camping Vranovská pláž. Uvedl to portál dokempu.cz, který anketu pořádá. V anketě hlasovalo rekordních 10 018 hlasujících.

V kategorii nejlepší kemp roku 2015 pro vodáky vyhrál Kanak - kemp Branná u Vyššího Brodu. Ocenění nejlepší kemp roku pro cyklisty získal Autokempink Strážnice.

Deset nejlepších kempů podle ankety Kemp roku 2015:

1. Koupaliště a kemp Pecka
2. Autocamp Sedmihorky
3. Camping Vranovská pláž
4. Drhleny v Českém ráji
5. Autocamping Pod Černým lesem Žamberk
6. Autocamp OASA Staňkov
7. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm
8. Autokemp Budišov nad Budišovkou
9. Kanak - kemp Branná
10. Camp Dolce

Do českých kempů loni přijel rekordní počet lidí, podle statistiků se tam ubytovalo 1,08 milionu turistů, meziročně o 21 procent víc.

"Stále více Čechů tráví svoji dovolenou v tuzemsku a čím dál více v kempech, jejichž návštěvnost byla v minulém roce historicky největší," uvedl Aleš Hanzl z portálu dokempu.cz. Za rostoucí návštěvností podle něj stojí zlepšující se vybavenost i služby českých kempů.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy