ČEZ otevírá vietnamskou prodejnu, večerka to nebude

Ekonomika Ekonomika
13. 12. 2013 16:32
ČEZ otevře specializovanou prodejnu v tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Energetický gigant ČEZ, teď už ale také jeden z velkých mobilních opetátorů, oznámil, že otevírá specializovanou prodejnu pro vietnamské zákazníky. Umístil ji do známé pražské tržnice Sapa, neformálního centra vietmanské komunity v České republice.

„ČEZ vychází vstříc zákazníkům z řad vietnamské komunity žijící v České republice. V sobotu pro ně otevře partnerskou prodejnu, kde personál obslouží zákazníky ve vietnamštině. „Lze si zde sjednat dodávky elektřiny i plynu," uvedla firma v oficiálním oznámení.

Pavel Hlavinka, generální ředitel ČEZ Prodej, uvedl , že očekává ročně „tisíce" zákazníků. Partnerskou prodejnu bude řídit Nam Thanh Tran, který v České republice už řadu let podniká.

O nabídce služeb virtuálního operátora, ČEZ mobil, se firemní oznámení nezmiňuje.

ČEZ je společnost většinově kontrolovaná státem, menší část akcií se obchoduje na burze. Firma je největším výrobcem a dodavatelem elektřiny v České republice. Zároveň je největším alternativním dodavatelem plynu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy