ČEZ otevírá vietnamskou prodejnu, večerka to nebude

Ekonomika Ekonomika
13. 12. 2013 16:32
ČEZ otevře specializovanou prodejnu v tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa
Vietnamská prodejna ČEZ v pražské tržnici Sapa | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Energetický gigant ČEZ, teď už ale také jeden z velkých mobilních opetátorů, oznámil, že otevírá specializovanou prodejnu pro vietnamské zákazníky. Umístil ji do známé pražské tržnice Sapa, neformálního centra vietmanské komunity v České republice.

„ČEZ vychází vstříc zákazníkům z řad vietnamské komunity žijící v České republice. V sobotu pro ně otevře partnerskou prodejnu, kde personál obslouží zákazníky ve vietnamštině. „Lze si zde sjednat dodávky elektřiny i plynu," uvedla firma v oficiálním oznámení.

Pavel Hlavinka, generální ředitel ČEZ Prodej, uvedl , že očekává ročně „tisíce" zákazníků. Partnerskou prodejnu bude řídit Nam Thanh Tran, který v České republice už řadu let podniká.

O nabídce služeb virtuálního operátora, ČEZ mobil, se firemní oznámení nezmiňuje.

ČEZ je společnost většinově kontrolovaná státem, menší část akcií se obchoduje na burze. Firma je největším výrobcem a dodavatelem elektřiny v České republice. Zároveň je největším alternativním dodavatelem plynu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy