Cena ropy spadla na 120 dolarů za barel

Red Eko
4. 8. 2008 23:20
Skokem se propadla o 5 dolarů na barel.
Cena ropy na světových trzích dnes spadla na tříměsíční minimum.
Cena ropy na světových trzích dnes spadla na tříměsíční minimum. | Foto: Reuters

New York/Londýn - Rekodních 147 dolarů za barel černého zlata je zapomenuto. Dnes ceny ropy na světových trzích klesaly, a to až na tříměsíčné minimum 120 dolarů.

Během odpoledního obchodování se totiž dostavila silná vlna výprodejů, která srazila cenu ropy o více než pět dolarů.

Informovala o tom agentura Reuters.

V podvečer se barel americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) prodával za 120,60 USD. Barel severomořské ropy Brent zlevnil na 120,65 USD.

Podle analytiků za rychlým poklesem cen stojí zřejmě zpráva, že v červnu se v USA snížily spotřebitelské výdaje.

Americké ministerstvo obchodu uvedlo, že lidé pociťují dopady drahých pohonných hmot a potravin.

Důvodem je i to, že vyšší produkce kartelu OPEC a zpomalení ekonomiky převážily nad obavami z tropické bouře v Mexickém zálivu a jaderného programu Íránu.  

Čtěte také:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy