reklama
 
 

Facebook postaví v Londýně centrálu pro 800 lidí. Je to známka důvěry, říká britský ministr financí

4. 12. 2017 9:17
V Londýně v příštích letech vyrostou kanceláře společnosti Facebook. Firma tak vytvoří 800 pracovních míst, převážně pro inženýry. Podobné plány již dříve prezentovali i další světoví hráči jako Amazon či Google.

Londýn - Americká technologická společnost Facebook otevře nové kanceláře v centru Londýna, a vytvoří tak 800 pracovních míst. Více než z poloviny půjde o inženýrské pozice, čímž vznikne největší inženýrské centrum mimo Spojené státy. V prostorách bude podle oznámení společnosti sídlit rovněž první firemní startupový inkubátor LDN_LAB, který bude pomáhat se zahájením činnosti britským digitálním podnikům.

Facebook působí v Británii již desátý rok, po otevření nového centra bude v zemi ke konci příštího roku zaměstnávat více než 2300 lidí. Firmu, podobně jako další digitální giganty z USA Google a Amazon, neodradilo ani britské rozhodnutí opustit Evropskou unii. Google loni oznámil, že v Londýně postaví nové centrum, které má pojmout více než 7000 zaměstnanců.

"Británie není jen nejlepším místem k nastartování byznysu, ale také nejlepším místem pro jeho rozvoj," řekl serveru BBC britský ministr financí Philip Hammond. Rozhodnutí Facebooku označil za "známku důvěry" v Británii.

Novou sedmipodlažní centrálu Facebooku v londýnském West Endu navrhl architekt Frank Gehry, autor Guggenheimova muzea v Bilbau. Kromě inženýrů a vývojářů v něm budou sídlit i marketingoví odborníci a prodejci.

autor: ČTK | 4. 12. 2017 9:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama