Facebook postaví v Londýně centrálu pro 800 lidí. Je to známka důvěry, říká britský ministr financí

ČTK ČTK
4. 12. 2017 9:17
V Londýně v příštích letech vyrostou kanceláře společnosti Facebook. Firma tak vytvoří 800 pracovních míst, převážně pro inženýry. Podobné plány již dříve prezentovali i další světoví hráči jako Amazon či Google.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Londýn - Americká technologická společnost Facebook otevře nové kanceláře v centru Londýna, a vytvoří tak 800 pracovních míst. Více než z poloviny půjde o inženýrské pozice, čímž vznikne největší inženýrské centrum mimo Spojené státy. V prostorách bude podle oznámení společnosti sídlit rovněž první firemní startupový inkubátor LDN_LAB, který bude pomáhat se zahájením činnosti britským digitálním podnikům.

Facebook působí v Británii již desátý rok, po otevření nového centra bude v zemi ke konci příštího roku zaměstnávat více než 2300 lidí. Firmu, podobně jako další digitální giganty z USA Google a Amazon, neodradilo ani britské rozhodnutí opustit Evropskou unii. Google loni oznámil, že v Londýně postaví nové centrum, které má pojmout více než 7000 zaměstnanců.

"Británie není jen nejlepším místem k nastartování byznysu, ale také nejlepším místem pro jeho rozvoj," řekl serveru BBC britský ministr financí Philip Hammond. Rozhodnutí Facebooku označil za "známku důvěry" v Británii.

Novou sedmipodlažní centrálu Facebooku v londýnském West Endu navrhl architekt Frank Gehry, autor Guggenheimova muzea v Bilbau. Kromě inženýrů a vývojářů v něm budou sídlit i marketingoví odborníci a prodejci.

 

Právě se děje

před 10 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 20 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 45 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy