Grafika: Burkiny, čádor, burka, nikáb. K zákazu či omezení zahalování sahají v Evropě další země

Petr Jemelka Tomáš Kunc Štěpán Plaček Petr Jemelka, Tomáš Kunc, Štěpán Plaček
Aktualizováno 14. 7. 2017 15:30
Evropský soud pro lidská práva tento týden potvrdil zákaz zahalování muslimkám v Belgii. Podobných opatření v zemích Evropy přibývá. Letos zahalování tváře na veřejnosti schválilo například Rakousko. V Česku v posledních dnech vysvětloval akvapark v Čestlicích u Prahy veřejnosti, proč umožňuje do bazénu přístup muslimkám v burkinách, tedy v plavkách, které zahalují celé tělo. Podívejte se, jaké typy pokrývek jsou rozšířené mezi muslimkami a jaká legislativní omezení pro jejich nošení platí v jednotlivých evropských státech.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy