Vodafone snížil cenu mobilních dat na čtvrtinu, ale pouze u tarifu pro čtyřčlennou rodinu

Otakar Schön
8. 2. 2017 15:41
Nejmenší z trojice mobilních operátorů představil novinku k tarifu Red+ Family. Za příplatek tisíc korun nabídne 40 GB dat, rozdělit je může zákazník až na čtyři SIM. Dalšími snížení cen podle Vodafonu brání vysoké náklady na infrastrukturu.
Vodafone SIM karta
Vodafone SIM karta | Foto: Reuters

Praha - Vodafone ve středu v souvislosti se změnou generálního ředitele představil první krok ke snížení cen mobilních dat v Česku. Nastupující generální ředitel Jiří Báča oznámil, že k tarifu Red+ Family se čtyřmi SIM kartami nabídne balíček 40 GB dat za 999 korun. V kombinaci s cenou tarifu pak na jedno telefonní číslo připadá neomezené volání a SMS a 10,5 GB dat za 625 korun.

Nabídka přidaných dat od Vodafone je u tohoto vybraného tarifu výrazně levnější než u konkurence. O2 nabízí dokoupení 1 GB dat k aktuálním tarifům za 100 korun, T-Mobile má v nabídce 10 GB dat za 649 korun. Jiří Báča uvedl, že jde první krok operátora v oblasti datových služeb, časový rámec ani tarify, kterých se změny mají dotknout v budoucnosti však nespecifikoval.

Vedení Vodafone se při setkání s novináři opakovaně upozorňovalo na nerovnost na českém telekomunikačním trhu s odkazem na sdílení LTE sítí konkurenčních operátorů T-Mobile a O2. Stížnost Vodafone projednává Evropská komise od října loňského roku na základě obdržené stížnosti. 

Právě vyšší náklady na budování sítě ve srovnání se sdílením sítí ze strany konkurence pokládá Báča za hlavní překážku ve snížení ceny mobilních dat napříč nabídkou Vodafonu.

Vzhledem ke specifickému nastavení tarifu Red+ Family nelze očekávat okamžitou reakci konkurence, jaká nastala před čtyřmi lety, když O2 uvedlo na trh tarify Free s neomezeným voláním. Vodafone a T-Mobile tehdy reagovaly okamžitě příslibem podobných nabídek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy